VATAN PARTİSİNDEN DUYURU : Doğu Perinçek’in Başbağlar Şehitlerimiz İçin Mesajı


5 Temmuz 2020

BASIN BÜLTENİ

Doğu Perinçek’in Başbağlar Şehitlerimiz İçin Mesajı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Başbağlar katliamındaki şehitlerimiz adına yapılacak 27. yıl anma töreni için Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas’a, Başbağlar Köyü Muhtarı Sayın Ali Akarpınar’a ve Başbağlar Köyü Derneği Başkanı Sayın Mehmet Ali Dikkaya’ya mesajlarını iletti. Erzincan Valimize iletilen mesajı aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

“5 Temmuz 1993 günü Erzincan ilimizin Kemaliye ilçesi Başbağlar köyünde 34 köylümüzü şehit eden kurşunlar yüreklerimize ve bilinçlerimize saplanmış, orada duruyor.

2 Temmuz 1993 günü aydınlarımız Sivas Madımak’ta FETÖ Terör Örgütü’nün tertibiyle yakıldı ve üç gün sonra Kemaliye Başbağlar’da köylülerimiz PKK Terör Örgütü tarafından kurşuna dizildi.

FETÖ ve PKK terör örgütlerinin ikisi de Amerika ve İsrail planları içinde Türkiyemizi hedef almışlardır. 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi, işte o Sivas ve Başbağlar katliamlarının devamıdır.

Başbağlar ve Madımak şehitlerimizin kanları yerde kalmamıştır. Türkiyemiz bugün Devletiyle, Ordusuyla ve Polisiyle, PKK terör örgütünü ve FETÖ örgütünü vatan toprağından ve sınır boylarımızdan temizlemektedir.

Başbağlar şehitlerimiz vatan topraklarında, gönüllerimizde ve yüreklerimizde kök salmıştır. Onlar bize vatanımız için ve Cumhuriyetimiz için gereğinde varlığımızı feda etmeyi öğretmişlerdir.

Başbağlar şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Biz Kemaliyeliler vatanımız için canımızı vermeye her zaman hazırız. Vatan savaşlarında yüzyıllardır verdiğimiz şehitler bizlere örnek olmuştur. Herkes toprak için şehit olur, biz Kemaliyeliler kayalar uğruna şehit oluruz.

Vatanımızın bütünlüğü ve yurdumuzda huzur ve kardeşlik için devletçe ve milletçe verdiğimiz topyekun mücadele kesin başarıya ulaşacaktır.

Milletimize, Devletimize, Ordumuza, Polisimize ve Can Erzincanımızın yönetimine güveniyoruz.”

Editöre Not: Erzincan Valimize, Başbağlar Köyü Muhtarımıza ve Başbağlar Köyü Derneği Başkanımıza gönderilen mesajların tam metinleri ektedir.

VATAN PARTİSİ

BASIN BÜROSU

200705 VALİMİZE, MUHTARIMIZA VE DERNEĞİMİZE MESAJLAR

DOKUMANI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s