EGE ADALARI SORUNU DOSYASI /// E. KUR. ALB. ÜMİT YALIM : ECEVİT’ İN KURTARDIĞI PLATİ KAYALIĞI’NI İŞGAL ETTİLER !…


ECEVİT’İN KURTARDIĞI PLATİ KAYALIĞI’NI İŞGAL ETTİLER !…

*Adalar (Ege) Denizi’nde bir işgal daha var. 18 Türk Adasını ve 1 Türk Kayalığını işgal eden Yunanistan, 1 Türk Kayalığını daha işgal etti.

*Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümeti, Muğla İl sınırları içinde bulunan Plati Kayalığı’nın işgal edilmesini görmezden geldi. Erdoğan ve Hükümeti, Kanal İstanbul İhalesi ile gündem değiştirerek işgalin üzerini örtmeye çalışıyor.

*Kardak Krizinden üç yıl sonra, Mayıs 1999’da Plati Kayalığı’nı bir Yunan balıkçıya kiralayarak iskana açmaya çalışan Yunanistan’a Ecevit Hükümeti tarafından sert tepki verilmesi üzerine 1999 yılında geri adım atan Yunanistan’ın Plati Kayalığı’na 2006 yılında konut ve kilise inşa ederek kayalığı iskana açtığı uydu fotoğraflarında görülmektedir.

*Yunan Savunma Bakanı Yardımcısı Alkiviadis Stefanis’in, 14 Mart 2020’de ziyaret ettiği Muğla Plati Kayalığı’ndaki kilisede Yunan bayrağının dalgalandığı ve kayalığın Yunanistan tarafından işgal edildiği açıkça görülmektedir.

MUĞLA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DERHAL SORUŞTURMA AÇMALIDIR !…

*Muğla İl sınırları içinde bulunan Kalolimnoz, Keçi, Sakarcılar, Koçbaba, Ardıççık ve Ardacık olmak üzere toplam 6 Türk Adası 2004’ten beri Yunan işgali altındadır.

*2012 yılından bugüne kadar görsel ve yazılı basında, belgeleri ile birlikte işgal haberleri verilmesine ve Cumhuriyet Savcıları uyarılmasına rağmen Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı sorumlular hakkında soruşturma açmamış ve işgale seyirci kalmıştır.

*Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, başta Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu, Mevlüt Çavuşoğlu ve Muğla Valisi Esengül Civelek olmak üzere Muğla Plati Kayalığı’nın işgal edilmesinden ve Yunanistan’ın egemenliği altına koyulmasından sorumlu olan şahıslar hakkında Türk Ceza Kanunu Madde 302 ve Terörle Mücadele Kanunu Madde 3’ten derhal soruşturma açmalıdır.

*Anılan şahıslar hakkında soruşturma açılmasının önünde hukuken ve kanunen hiçbir engel yoktur. Çünkü, işlenen suç terör suçudur, görev suçu değildir.

Konu ile ilgili açıklamalarım ve belgeler eklerde gönderilmiştir.

Saygılarımla,

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

NOT: Köşe Yazarı Gazetecilere, Görsel ve Yazılı Basına, Haber Ajanslarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına , Türkiye Barolar Birliği ve Barolara, AKP, CHP, İYİ Parti ve MHP Milletvekillerine gönderilen bu yazı ve belgeler, işleme konulmak üzere Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının e-posta adresine de gönderilmiştir.

DOKUMANLARI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s