SOYKIRIMLAR & KATLİAMLAR DOSYASI : “Rusya insanlığın sonunu getirmeye çalışıyor”


"Rusya insanlığın sonunu getirmeye çalışıyor"

Yabancı kaynaklara göre, Rus istihbaratının gizli bir birimi, insanlığın sonunu getirebilecek bir kimyasal silah üstünde çalışıyor ve acilen durdurulması gerekiyor.

29 Aralık 2020

Dünya koronavirüs salgınıyla başa çıkmaya çalışırken uzmanlardan Rusya ile ilgili korkunç bir iddia geldi. Daily Mail’in haberine göre Rus istihbaratının gizli bir birimi, insanlığın sonunu getirebilecek bir kimyasal silah üstünde çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda bunun örneklerine rastlandığını belirten uzmanlar, Rusya’nın daha pervasız adımlarla tüm dünyaya tehdit olabilecek bir adımı atmanın eşiğinde olduğu görüşünde.

Hali hazırda koronvirüs salgınıyla boğuşan dünyayı alarma geçirdi. Salgından daha ciddi bir tehlikenin kapıda olduğuna dair uyaran uzmanlara göre Rusya’nın bu adımı atması kesinlikle engellenmeli.

Uzmanlar, Rusya’nın ölümcül Ebola virüsünü bir proje kapsamında ölümcül bir biyolojik silah olarak kullanacak olmasından korkuyor.

Salisbury Novichok zehirlenmeleriyle bağlantılı olan Moskova FSB istihbarat teşkilatının 68240 numaralı biriminin, Toledo kod adlı programın arkasında olduğu düşünülüyor.

Hastalıklar yıkıcı salgınlara neden olmuş, organ yetmezliğine ve ciddi iç kanamaya yol açmıştı. Eski bir İngiliz askeri istihbarat çalışanı, Moskova’nın hastalıkları incelemenin ötesine geçip, Toledo programı aracılığıyla hastalığı nasıl silah olarak kullanabileceğini araştırmasından korkuyor.

Toledo, İspanya’da vebadan harap olmuş bir şehir. Ohio’da 1918’de büyük bir grip salgını gören bir şehir de bu ismi paylaşıyor. Kar amacı gütmeyen OpenFacto örgütünden müfettişler, Rusya Savunma Bakanlığı’nın ‘nadir ve ölümcül’ patojenleri inceleyen 48. Merkez Araştırma Enstitüsü adlı gizli bir birimi olduğunu keşfettiklerini söylüyorlar.

Moskova’nın 48. Merkez Araştırma Enstitüsü, ölümcül sinir ajanı Novichok’un geliştirilmesine yardımcı olan 33. Merkez Araştırma Enstitüsü ile bağlantılı. Novichok, 2018’de Salisbury’de eski Rus casusu Sergei Skripal ve kızı Yulia’yı zehirlemek için kullanıldı.

Raporlara göre, ABD her iki enstitüyü de ‘biyolojik silahlar için araştırma yapma ihtimali nedeniyle’ yaptırımlarla vurdu.48. kurumun, Toledo programının öncülüğünü yapan FSB ünitesi 68240’a veri sağladığı bildiriliyor.Bir kaynak The Mirror’a şunları söyledi: "Hem Rusya hem de Birleşik Krallık’ta Novichok gibi silahlara karşı nasıl savunma yapılacağını öğrenmek için biyolojik ve kimyasal savaşları inceleyen laboratuvarlar var."Bir kaynak The Mirror’a şunları söyledi: "Hem Rusya hem de Birleşik Krallık’ta Novichok gibi silahlara karşı nasıl savunma yapılacağını öğrenmek için biyolojik ve kimyasal savaşları inceleyen laboratuvarlar var."

Ancak kaynak, Rusya’nın, Novichok da dahil olmak üzere İngiltere sokaklarında bu tür yıkıcı silahları kullanmaya açık olduğunu zaten kanıtladığını vurguladı. "Bu, Rusya’nın potansiyel olarak Ebola ve Marburg hakkındaki araştırmalarını hızlandırması ve ölümcüllüğünü bir silah olarak değerlendirmesi anlamına gelebilir."

Dünya Sağlık Örgütü, Marburg virüsünü yüzde 88 ölüm oranıyla ‘oldukça ölümcül bir hastalık’ olarak tanımlıyor. Hastalık 1967 yılında, Almanya’da Marburg ve Frankfurt’ta, Sırbistan’da da Belgrad’da iki büyük salgına yol açtı.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s