KITA SAHANLIĞI DOSYASI /// E. KUR. ALB. ÜMİT YALIM : TÜRKİYE, AN TALYA VE İZMİR KÖRFEZLERİNE HAPSEDİLDİ !…


E. KUR. ALB. ÜMİT YALIM : TÜRKİYE, ANTALYA VE İZMİR KÖRFEZLERİNE HAPSEDİLDİ !…

*Erdoğan ve AKP Hükümetleri sürekli olarak geri adım atarken, Yunanistan, Türkiye’yi kuşatmaya devam ediyor. Libya Mutabakatı’nda ilan edilen kıta sahanlığında bile sismik çalışma yapamayan Türk Araştırma Gemileri bu güne kadar Soros’un ilan ettiği 28. Boylamın batısına geçemedi.

*22 Aralık 2020’de yayınlanan NAVTEX ile daha da geri adım atan Türkiye, Doğu Akdeniz’de kendi hükümeti eliyle Antalya Körfezi’ne hapsedildi.

*Soros sınırından da geri çekilen Türk Araştırma Gemileri, Antalya’daki otellerin plaj bölgeleri ile tur teknelerinin turist gezdirdiği bölgede 15 Haziran 2021’e kadar 6 ay sismik araştırma yapacak.

*Türkiye’nin, 22 Aralık 2020’de Doğu Akdeniz’de geri adım atmasından istifade eden Yunanistan, bir gün sonra 23 Aralık 2020’de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Floros’u işgal altındaki Türk adalarına göndererek Adalar (Ege) Denizi’nden Türkiye’ye meydan okudu.

*Org. Floros’un Koyun, Eşek ve Bulamaç adalarındaki faaliyetleri, Yunan Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlandı.

*Floros, Eşek Adası’ndaki denetlemeleri sırasında Aydın Adalar Belediye Başkanı Evangelos Kottoros’a, Hz. İsa posterinin önünde plaket verdi. Yunan vatandaşı Kottoros, 2004’ten beri belediye başkanlığı yapmasına rağmen, T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından bu güne kadar görevinden alınmadı, yerine kayyum atanmadı.

*Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’de sürekli olarak provokasyon yaptığını iddia eden Floros, işgal altındaki Türk adalarında Yunan askeri yığınağının artırılması için emir verdi.

*Yunan Genelkurmay Başkanı Floros elini kolunu sallayarak ve defalarca Türk adalarına gelip giderken, Türk Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler Türk adalarına bir kez bile gidemedi.

*Doğu Akdeniz’de Antalya Körfezine hapsedilen Türkiye, Adalar(Ege) Denizi’nde de İzmir Körfezine hapsedildi. Hem de Erdoğan ve AKP Hükümetleri eliyle.

Konu ile ilgili açıklamalarım ve belgeler ek dosyalarda gönderilmiştir.

Saygılarımla,

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

DOKUMANLARI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s