SUÇ DOSYASI : SUÇ VE SUÇLU PSİKOLOJİSİ


SUÇ VE SUÇLU PSİKOLOJİSİ

Ben Catherine lands, Pennsylvania’daki Desales Üniversitesi’nde adli psikoloji profesörüyüm.

Dürtü, sahip olduğu her şeyi riske attı. Araştırmasına ve açıklamasına yardım etmek için beni seçti. Ben Kathryn lands land of oh, Pennsylvania’daki DeSales Üniversitesi’nde adli psikoloji profesörü ve onlara aşırı suçlular diyen en kötü katil türlerini gösteren düzinelerce kitabın yazarıyım. Genellikle, birden fazla kişiyi öldürdüler, ancak bazen tek bir olay o kadar düşünülemez ki, bu rahatsız edici Panteonda bir yer kazanırlar.

Son iki yüzyıl boyunca anlayışımızda uzun bir yol kat ettik. Sana ne demek istediğimi göstereceğim. Suç psikolojisinin tarihi suçlulara odaklanma eğilimindedir, ancak onları inceleyen insanlar da aynı derecede önemlidir. En az 30 kadının Katili Ted Bundy’yi sorgulayan uzmanlara dikkat etmeden tam olarak tartışamazsınız. Carlsberg’in bu derste rahatsız edici anlatısını kaydetmek için çok fazla zaman harcadığı takdirde, Kurbanının kanını içen Alman katil Peter Kurten hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Birinin son derece şiddetli bir katile nasıl dönüşebileceğini anlama görevine nasıl yaklaştığımızı anlatacağım. Bu suçluları inceleyen birkaç önemli kişiden bahsedeceğim ve sizi uyarmama izin veren bazı vakaları açıklayacağım. Aşırı olan şey, bazı insanların başkalarına yaptıklarına inanamayacağınız anlamına gelir.

Ayrıca, ahlaksız suç zihinleri hakkındaki fikirlerimizin, işimiz bittiğinde, kriminoloji ve adli psikolojinin, şiddet içeren bireyleri açıklamamıza ve potansiyel şiddet davranışları için uyarı işaretlerini belirlememize nasıl yardımcı olabileceğine dair iyi bir anlayışa sahip olacağınıza işaret edeceğim.

Bana biraz bağlam vermek için, adli psikoloji ve kriminoloji arasındaki temel farkı açıklamama izin verin, bu tür araştırmalar için adli psikoloji disiplini, klinik sosyal ve bilişsel psikolojiden ceza adaleti alanına bakış açılarını uygular.

Bu, hem soruşturmaları hem de mahkemelerde neler olup bittiğini kapsar ve Psikolojide klinik uygulama ve Danışmanlık araştırmasını içerir. Kriminoloji, suçlara neden olan faktörlerle de ilgilenir, aynı zamanda vakaların düzeltme ve önleme eğilimleri ile nasıl ilişkili olduğu ile ilgilenir. Bazen bu disiplinlerin her ikisi de suç psikolojisi olarak adlandırılır. Bununla birlikte, adli alanda pratik yapan klinik psikolog, klinik lisans gibi bir kriminologdan daha sıkı gereksinimlere sahiptir.

Bu yüzden 19. yüzyıl ile akıl akıl hastanesinin şiddet ya da deli bir yönetim olan bazı hastalar tedavi için bakım olanlar bu yönetim bu kişiler ne yaptı deli olmalı ve akla aykırı hareket eden Bir şiddet onlara göründü anlamaya çalış Toplumun korunması yönünde bir göz ile onları yönetmek ile görevli vardı 1800’lü yıllarda Psikiyatri ilk günlerinden beri başlayalım, ama bazıları çılgınca bir şey … … uygun olarak kabul suçlunun belirli bir tür tek fark. Delilik hakkındaki fikirlerinin hiçbiri. Bu kişiler sanrılı ya da halüsinasyonlara maruz değildi, ama sıradan suçlular da değildi.

Ciddi bir açığı ve davranış kontrolleri vardı. Eylemlerinin onlar için olumsuz sonuçları olduğunu anladılar, ama yaptılar. Her neyse, Paris’teki bir hastane Müdürü Philippe Pinel, conely ailesini öldüren bir misyoneri tedavi etti. Hiçbir fikri açığı gösterdi ama onun davranışı haksız yere zalim Irak gibiydi.

Kanal ve ahlaksız Pennell onu ahlaki açıdan ahlaksız olarak gördü. Sanrılar olmadan deliydi.

Psikiyatrik sığınma ile ilgili diğer uyarılar bu duruma ve bazı katil türlerine dikkat çekmektedir. Sosyal olarak uygun davranışlarla ilgili zihinsel hesaplamaların, bu tür suçluları açıkça düşünebilecek bir kişide nasıl önemli ölçüde başarısız olduğunu bilmek istediler. Yıkıcı eylemleri hakkında vicdan sahibi olmadıklarını gözlemlediler. Yapıyor ama onun pek umurunda ne olduklarını bilirler.

Başkalarına iyi yapılır, bazı vakalara bakın, ancak önce size birkaç uzman tanıtmak istiyorum. Bilim ve Darwin’in evrim teorisi Avrupa’da bir etki yarattıkça, iltica yöneticileri, hastaları meslektaşlarıyla, özellikle de sıra dışı vakalarla daha kolay tartışmak için profesyonel dergiler yayınladılar. Toplu olarak, hastalarında akıl hastalığını kodlara göre sınıflandırmalarına yardımcı olan ortak faktörleri tespit ederler. Bu, tıp uzmanlarının hastalıkların sınıflandırılmasına nasıl yaklaştığına benzerdi.

Genetik olarak kötüleşti bu başarılı Nesiller için aşağı geçti gibi akıl hastalığı biyolojik bir neden olduğunu çok düşündüm. Bu dejenerasyonu, akılcı kontrollerin bozulduğu ve zihinsel zayıflığı miras alan insanlar olarak adlandırıyorlar. Bazıları suçlu oldu, en kötüsü şiddetli ve yıkıcı oldu. Bu tür vakaları, kapsamlı bir koleksiyona başlayan ilk kişinin kayıtlarında bulabiliriz Richard Vaughan Craft ebbing, şiddetli suçluluğun genetik bir zincirle geliştiğine dair kanıt arayan bir Alman psikiyatristti. Bu kusurun en çok cinsel sapkın bir duruma neden olan cinsel dürtü ile ilişkili olduğuna inanıyordu.

Bulunan hop iltica Müdürü olarak, tüm cinsel patolojileri tanımlamak ve sınıflandırmak için vakaları topladı. Bu projenin bu bozuklukların teşhisini standartlaştıracağını düşündü. Koleksiyonu, anti-Pathak cinsel içgüdüsüne özel bir referansla cinsellikler olan delilik ve psikopati Ders Kitabı haline geldi. İncelenen suçlular arasında cinsel sadist seri katiller vardı. Öyleyse, for City’nin sadece 22 yaşından beri var olduğuna bakalım, ama onun bozukluğu bir çocuk olarak tavukları boğmaktan hayvanları öldürmeye kadar ilerledi ve daha sonra Bergamo vampiri olarak adlandırılan kadınlar kuzenini öldürmeye teşebbüs ettiği için tutuklandı.

Gözaltında bir kez onun hikayesi Bir çocuk olarak ortaya çıktı. Boğulan tavukların sonunda heyecanlandığını keşfeden herhangi biri var. Çok sıktı ve tavuklar öldü. Bu sonuç onu güçlü hissettirdi. Daha zorlu bir av arıyordu. 1871’de. 14 yaşındaki bir hizmetçiyi yakaladı ve ağzını çamurla doldurdu, tüm dünyayı solumak için mücadele etti ve öldüğünde vücudunu bağırsaklarından güzel bir turla kesti ve baldır kasının bir kısmını bir süre ona yakın tutmak için hareket ettirdik.

Ona tecavüz ederken yetişkin bir kadını boğdu ve onu da dilimledi. Sonunda. Kendi kuzenine saldırdı ve onu bilinçsiz hale getirdi. Ona şaşkın o da ona döndü canlanan o zaman kaçmış olduğunu biliyorum. Tıp uzmanlarının dikkatini çeken tuhaf sapkınlığını sunduktan sonra, craft ebbing, kurbanlarının bağırsak parçalarını paltosunun altına koyması için ne kadar tatmin edici olduğunu açıkladı, böylece eve giderken onları koklayabildi.

Son zamanlarda yapılan hakkında hiçbir utanç gösterdi. Bağırsakları bir dişinin diğer kısımlarından daha çok tercih etti ve mücadeleyi de sevdi. Bunu bir oyun olarak gördü. Ölmeden önce kurbanına epik bir doruğa tecavüz etti ve boğdu. Yaşamasına izin verdi. Eğer ölmediyse. Eve giderken altı kadına saldırdığını iddia etti. Yaşamasına izin verdi, sakatlama ve öldürme dürtüsünün dayanılmaz olduğunu ilan etti. Bunu kontrol edemiyordu. Zanaat ebbing teşhis etmedi, ama başka biri yaptı. Force any, İtalyan suçlu antropolog Cheshire a lambro’nun hastasıydı. Peki kriminoloji tarihindeki bir sonraki önemli figürümüz kim? Ambrosio, 1876’da suç türü olarak adlandırdığı şey hakkındaki fikirleriyle 19. yüzyılın ikinci yarısında Avrupa çapında ün kazandı. Suçlu adamı antropolog olarak yayınladı. Fiziksel bedene odaklandı. Suçlu davranış eğiliminin bir kişinin görünüşünde kendini gösterdiğini düşünüyordu.

Ambrose, çok sayıda yabancı suçlunun kafataslarını ve bedenlerini sistematik olarak ölçtü. Suç işlemek zorunda kalan genetik olarak kusurlu ilkel geri dönüşler olduğunu belirtti. Doğru ve yanlış duygusu, sınırlı zeka ve pişmanlık eksikliği olmadan Acı çekme yeteneğinin azaldığını gösterdiler. Ayrıca, çok sayıda mahkumun parçalarını ölçtüğüme ve suç dejenere alt bölümünü belirleyen bazı fiziksel anormallikleri tespit eden bir dizi illüstrasyon Portföyü topladığıma sevindim. Bu özellikleri stigmata olarak adlandırdı.

Şişkin aşırı uzun kollar, geniş burun, asimetrik yüz özellikleri, orta kalın boyunlarda ve büyük jellerde bulunabilecek kabarık kaşların kayak cildi gibi şeyler listesinde. Şüpheli bir suç için mahkemeye götürülürseniz, böyle bir görünüme sahip masum bir kişiye ne olabileceğini hayal edebilirsiniz. Evet. Görünüşü ciddi bir dezavantajdı.

Sonny long broseph için tütsü durumunda Fantage kafatasının şekli asimetrik olmalı ve sağ frontal kemik tam olarak gelişmemiştir. Kulakları da kusurdu, sağda daha küçük, daha asimetri vardı. Ayrıca büyük boy cinsel organları vardı. Bunların hepsi onun ahlaksızlığının işaretleridir ve kendini kontrol edemediği iddiasını desteklediler.

Ben stigmata listesine karşı itiraz ediyorum, insanlara doğuştan suçluların tespit edilmesi kolay olduğu izlenimini verdi. Kendilerini güvende hissettirdi. Bu yüzden teorisi Avrupa ve Amerika’da oldukça popüler oldu, ama yanlıştı. Elbette, formülüne uyan şiddetli kalın boyunlu haydutlar var, ama bu düşünceyi takiben Ted Bundy ile güvende hissedeceksiniz. Normal görünüyorsun, artık kalın bir boyun ya da ağır bir havlu yok. Kolayca için ona yardım buydu. Kurbanlarını cezbetmek.

Sonunda aşk güllerinin fikirleri Fransa’ya yol açtı, öğrencilerinden biri eldiveni düşürdü. Aşırı suçluların araştırılmasında bir sonraki büyük figürümüz oldu. En önemlisi şimdiye kadar muhtemelen. Lyon Üniversitesi’nden bir patolog ve tıp profesörü olan Alexander la castagna, suçluların kafasına gerçekten giren ilk kişi oldu. Hapishanedeki erkek mahkumları ziyaret etti ve hikayelerini yazmaları için onları teşvik etti. Bu anlatıları suç otobiyografileri olarak adlandırdı.

Marcus Anya, birçok mahkumun aile geçmişlerinde şiddet, yoksulluk ve hastalık yaşadığını tespit etti. Bu adamların birçoğu hiç bir ilişki kurmamıştı. Çok az eğitim aldılar ve sadece güvencesiz bir destek aracı oldular. Terk edilmiş ve haksız yere hedeflenmiş hissettiler.

Topluma olan Bağlılıklarıyla, suçlarını işlemek için gerekçeler geliştiriyorlar, çoğu gençlerin çok sayıda kısa hapis cezası almasıyla başladı ve bazıları onları değerlendiren profesyonellerden şikayet etti.bir seri katil, çocukluğunun etkisinin insanları bıçaklamasına neden olduğuna inanıyordu. Beyin hasarının nedensel bir faktör olarak daha mantıklı olduğunu düşündü, çünkü her cinayetten önce ani bir kör edici ağrı yaşadı.

Bugün kafa yaralanmaları ve suç hakkında bildiklerimizden. Bu adam muhtemelen haklıydı. Lanet Sonia bu anlatıları topladı ve La castagna dejenerasyonun genetik bileşenlerini kabul etmesine rağmen lombroso Is kavramlarını zayıflatan sosyal kriminoloji hakkında bir teori geliştirdi. De la castagna’nın ünlü bir araştırmacı olduğu çevresel ve sosyal faktörlerin de rol oynadığına inanıyordu. Gözlem becerilerini tam olarak kullanmak için egzersiz yapmaya dikkat etti.

Aynı özenle, la castagna suçluları hakkındaki fikirlerini, beyni oksipital veya hayvan içgüdüsü ile üç bölgeye ayırdı, tüm sosyal beyin ve frontal ile gurur duyuyordu. Ve suçlular arasında suçluları düşündüm. Fransız Ripper lakabını kazanabilecek sadist bir seri katil olduğunu öğrendi. İlk başta, Fransa’daki bazı olayların aynı katille bağlantılı olduğu açık değildi. Büyük mesafeler dışında meydana gelirler, ama sonunda aralarında acımasız benzerlikler şu olayda Katilin modus operandi gösterilmektedir göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğunu. Victor portal EA adında 15 yaşındaki bir inek çobanı, 31 Ağustos 1895’te bir tarlada öldürüldü ve parçalanmış vücuduna birkaç kan birikintisi yol açtı. Karnı yırtılmıştı, ama pantolonu ayak bileklerine indirildi.

Ceset hareket edemeyecek kadar parçalanmıştı. Otopsi yapılan alanda yapılan incelemede, bıçak ve ustura ile çocukların yaralarına neden olduğu, ellerin ise boynunda koyu mor morluklara neden olduğu ortaya çıktı. Ayrıca cinsel organları çıkarılarak cinsel olarak ihlal edildi. Bir kişi, bir kasenin onu lekelediğini ve daha sonra onu gutting tutmak için boynuzlarını çevirdiğini söyledi. Bazı köylüler süt ve yiyecek için yalvaran bir torba bond gördüler, ama hiçbir yerde bulunamadı, ama yine de hırsızlık için bir cinayetten başka bir şey değildi, bu katil ahlaksızdı.

Geçen yıl, diğer genç çoban cinayetleri, erkek ve kadın, çoğu kurbanların izole edildiği kırsal alanlarda meydana geldi. Hiç kimse bu saldırılara tanık olmadı, cesetler cinsel tacize uğradı ve sakatlandı.

Birkaç gazeteci, cesetlerin tedavisinin, Ripper Jack’in 1888’den 7 yıl önce Londra’daki beş seks işçisine yaptığı şeye benzediğini belirtti. Bazıları Catherine eddowes’un aşırı acımasızlığına maruz kaldı. Dördüncü kurban ön taraftan dilimlenmiş ve bağırsakları ve birkaç organı çıkarılmıştır. kiralık bir odada öldürülen Mary Kelly, yaklaşık iki saat boyunca kesilmiştir, iç organları çıkarılmıştır ve gövde ve bacaklardan et parçaları kesilmiştir.

Altı hafta sonra cinayetler sona erdi ve Karındeşen kimliği belirsiz kaldı. Hayal etmek için bir sıçrama değildi. 1897’de yeni av ve Fransa’yı aramak için İngiliz Kanalı’nı geçti. Bir kadın savaşmadan önce üç kişi daha vahşice öldürüldü. Saldırgan çok yüksek sesle bağırıyordu. Ona Yardım için koştu, kocası ve Oğulları çekti ve adam da bastırılmış. Onu polise teslim eden bir Baga Bond gibi sert görünüyor.

Adamın adı Joseph Walker’dı ve 29 yaşındaydı. Bir akordeon ve gayda ile kırsal alanda dolaştı, ama bir askerdi. Askeri kayıtları zihinsel sorunlar yüzünden taburcu edildiğini gösteriyor. Sık sık kışkırtılmamış saldırılara başladı, tehditler dile getirdi ve diğer askerleri yordu. Kendini çok az kontrol ediyormuş gibi görünüyordu. Fokker daha sonra üç genç kızı yaşlı kadınlara öldürdüğünü itiraf etti. Erkekler de dahil olmak üzere daha fazla kurban ekledi. Polisi, kuyuya attığı bir erkek kurbana ve çalıların altına soktuğu bir dişiye yönlendirdi. Onu öldürmeye iten geçici bir çılgınlıktan muzdarip olduğunu iddia etti, bir doktor ona otlar ile tedavi ettiğinde kuduz bir köpeğin ısırığının buna neden olduğuna inanıyordu. Kanının olduğunu söyledi.

Kan istemesine neden olmuyor. Bu yüzden dilimledi. Kurbanlarının özellikle verimli yaraları vardı. Pakistanlı Bakr’ı beş ay boyunca inceledi ve hikayesiyle çelişen davranışları izledi. Ayrıca, kalıtsal dejenerasyon kanıtı olmayan çılgın akrabalar ve ortaklarla da konuştu. Bu katilin kötü bir öfkesi varmış gibi görünüyordu. Benmerkezci öfkelere uçar ve acımasız ve acımasız davranışlarda bulunur. Çocukken hayvanlara ve diğer çocuklara kötü davrandı ve cinsel bir yırtıcıya dönüştü.

Diğer erkeklerle cinsel ilişkiye girdiğim için Katolik okulundan kovuldum. Focker bir zamanlar genç bir kadın Louise Bryant’a yaklaştı ve onunla evlenmesini istedi. Onu kabul etmemiş. 1893’te. Tekrar cinayet intihar niyetiyle geldi. Onu dört kez vurdu ve sonra sağ kulağına iki kez vurdu. O ölmedi, ama kısmen öldü, Louise de hayatta kaldı.

Bazı eğlenceler, alaycı alanın sağ tarafını felç etti ve onu daha az çekici hale getirdi, insanlar ondan kaçındı. Şaşırtıcı değil, ama ona deliler için bir tımarhanede kısa bir süre kazandıran paranoya vakasını geliştirebilirim. Onu tedavi eden bazı psikiyatristler onu tehlikeli bulsa da, 1894’te votka, kısa bir süre sonra onu serbest bırakan iyileştirilmiş bir balık olarak telaffuz edildi. Kendini öldürmeye başladı. Yaptıklarından pişmanlık duymuyor. Kurbanlarına büyük acı vermesine rağmen. Kurbanlarımın hiç acı çekmediğini inkar etti. Onları bir elimle boğduğumu iddia etti. Sadece hayatlarını aldım.

Bu keskin enstrümanın diğeriyle olduğu gibi. Daha sonra mükemmel bir konsolidasyon hissi yaşadığını söyledi. Bu muhtemelen stresten kurtulduğunu ve hayatında eksik olan geçici bir güç duygusu kazandığımı ima etti.

Oscar’ın cinayetle ilgili hafızası, ek olarak, zorlama pençesinde olan biri için açık görünüyordu. Bir polis memurunun onları yakaladığı bir noktada yakalanmaktan nasıl kaçınacağını biliyordu ve kesinlikle araştırmacı ofisini saptırdı ve Sonia Bakr’ın bozukluğunu taklit ettiğine karar verdi. Dürtüsel olduğu kadar emin olmak da paranoyaktı, ama aynı zamanda sadist ve kurnazdı. Bugün ona suçlu bir psikopat diyoruz, çünkü mahkeme bizi cinayetlerini nasıl planladığını ve gerçekleştirdiğini gösteren ve yanlış olduğunu bildiği izini gizleyen deliliği taklit eden gösterişli Delilere kilitledi.

Theresa ve beher 11 cinayetten suçlu. Fransız Ripper 31 Aralık 1898’de idam edildi. İki kelimelik anatomistler disseke parçalarını aldı ve beynini inceledi. Onlar altı parçaya kesildi ve lombroso da dahil olmak üzere çeşitli bilim adamlarına dağıtıldı. Sonunda, şiddetinin kökeni hakkında çok fazla şey söyleyemediler. Araştırmakta haklıydılar, ancak bu çaba için doğru teknoloji yüz yıl önceydi. 20. yüzyıla giren aşırı suçlular olmak sadece bir erkek değil. Ben de dahil olduğu şiddet içeren bir kadın seri Katili analiz etme fırsatı bulan kardeşlerim. Bell Sorenson gunness, kar amacı gütmeyen nadir bir kadın katildir. Bu Norveçli Amerikalı, ilk kocasına ve iki çocuğuna, on dokuz yüzüncü yüzyılın başlarında onları öldürmeden önce kendini zenginleştirmek ve statüsünü iyileştirmek için güvence verdi.

Laporte Indiana’da bir domuz çiftliği satın aldı ve burada bir mezarlığa dönüştü. O da sigortalı ikinci kocası ile başladı. Bell, kafasına bir kıyma makinesi ve bir kavanoz kaynar su düştüğünü bildirdi. Her ne kadar vücutta herhangi bir yanık bulunmasa da ve kafasına yapılan darbe sözde ölüm aracına uymuyordu. İki kez dul kalan Bell, bugün Craigslist gibi evlilik reklamları yayınladı ve cevap veren erkekler her biri ortadan kaybolmadan önce birbiri ardına geldi. Nereye gittiklerini açıklamamaları için onları uyarmıştı. Ancak Andrew Hague, kardeşi Altı yıl boyunca çanları aramaya geleceğini açıkladığında, 1908’de çiftlik evinin yangın seviyesini aniden bitirdi ve araştırmacılar çanların cesedini arıyorlardı. Daha sonra kalan çocukları da yanmış olarak bulundu. Kalıntıları zehirlendiklerini gösterir.

Cinayetten şüphelenilen araştırmacılar, Andrew Helga hattının kalıntılarını bulmak için mülkü arıyorlar. Zayıf bir noktaya kazdılar ve parçalanmış cesedini içeren bir silahlı çuval buldular. Bacakları ustalıkla diz üzerinde kesildi, kollar disartiküle edildi, başı çıkarıldı ve tüm parçaları deliğe itildi, gövde sertleştirilmiş parmaklarda tutuldu, kıvırcık kahverengi saç telleri gibi, genç bir kızın iskelet kalıntılarına yakın başka bir yumuşak nokta. Bu, Kaliforniya’da okula gönderdiği iddia edilen Bells’in üvey kızıydı. Daha sonra bir adamın ve iki çocuğun çürümüş kalıntıları kazıldı, bu keşif daha fazla araştırmaya yol açtı. Ve her şey bitmeden önce, yaklaşık 12 ila 13 set kalıntı, çoğunlukla erkek, yerden çıkarıldı.

Evi Yakmakla suçlanan eski bir kullanışlı adam, Bell’in hala hayatta olduğu konusunda ısrar etti. Sahte ölümü için evi yaktı. Dedi ve onu tren istasyonuna götürdü. Resmi tahminlerden çok daha fazla kurbanı olduğunu da sözlerine ekledi. Belki de üç kat daha fazla, bazı kayıp insanları fotoğraflarına beslediğine dair korkunç spekülasyonlara yol açtı. Ceza türleri erkeklerde daha kötü olduğunu karşısındaki Atlantik uzmanları jest olarak değerlendirilen bir pijama da belirtti. Normal kadınlarda mevcut olan annelik içgüdüsü bu kadınlarda bastırılmış veya yok olmuştur. Aslında, çocuklarına işkence etmekten zevk aldılar ve düşmanları Bell’i epilepsi ya da histeriden muzdaripti. Diğer büyük kadın suçlular gibi dedi

Onu herhangi bir erkek Suçludan daha korkunç yapan kötülük yapmak için zekanız.

Bu kötüydü. Çok az şüphe var, ama bu derste göreceğimiz gibi en kötüsünün en kötüsüne kadar yaşamıyor. 20. yüzyıla gelindiğinde, bir psikopatın evrimleştiği en kötü zulümleri yapabilen soğuk hesaplayıcı suçlu kavramı, 1941’de ahlaki ahlaksızlığa atıfta bulundu mu? Harvey, manipülatif – sorumsuzluk benmerkezcilik ve empati eksikliği de dahil olmak üzere bir psikopatın temel özelliklerini ve davranışlarını listelemek için akıl sağlığı maskesini hızla yayınladı.

Anksiyete psikopat da tedaviye yanıt vermesi Olası suçları tekrar ve daha şiddetli çok daha büyük bir ihtimaldi. Bu bir akıl hastalığı değildi. Bu aşırılık yanlısı Bükücülerin çoğunda değişen derecelerde ortaya çıkan bir karakter bozukluğuydu. 1960’lı yıllarda artan cinayet oranlarıyla birlikte olmak istemedikleri için tedavi edilemediler FBI, 1972’de kurulan FBI Akademisi’nde yargı yetkisi olarak genişledi.çeşitli ajanlar psikoloji ve sosyolojiden fikirler öğretti özel ajan Howard teten, Davranış Bilimleri biriminde bulunan anormal psikoloji ve uygulamalı kriminoloji üzerine bir ders önerdi ve bu benim.

Seri cinayet vakalarında davranışsal profillemeden sonra, araştırma analizlerini bilim ile güçlendirmek için ajanlar, kesin araçlarını kullanan ve sonya’nın gününün dolabında ayrıntılı kişisel anlatılar ve daha doğru teknolojiler arasında sahip oldukları psikolog psikiyatrist ve kriminologların toplu olarak suç psikoloğunun çalışmalarına atıfta bulunurlar. Son derece şiddet içeren davranışlara katkıda bulunan bazı faktörleri izole edebiliriz. Bu tedaviler geliştirebiliriz demektir. Bu yüzden sondayız ve bu derste çok şey anlattık. Bu nedenlerden dolayı bağlam kazanmak için bazı tarihlere baktık. Aşırı suçluları inceliyoruz. Gelişimleri hakkında bilgi edinmek ve öngörücü faktörleri tanımlamak için zihinlerini ve yaşamlarını araştıran uzmanları duydunuz. Ayrıca, başkalarına düşünülemez bir şekilde saldıran bazı suçluları da duydunuz.

Bu vaka çalışmaları rahatsız edici olsa da. Daha hazır öğreniyoruz ayrıntıları analiz istifade ettik. Onları tanımlamak ve tedavi etmek için her hikayenin önemli bir paket mesajı vardır. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s