KİTAP TAVSİYESİ : BİR ÖMÜR BODRUM /// BODRUMLU ÖZER BARUT’UN ESK İ BODRUM YAZILARI – (1968-2011) /// YAZAR : CEZMİ ÇOBAN


Değerli grup üyeleri, sayın hocalarımız.

Bodrum doğumlu gazeteci Özer Barut’un 1968-2011 yılları arasında kaleme aldığı Eski Bodrum yazılarından oluşan 664 sayfalık "Bir Ömür Bodrum" kitabı yayınlanmıştır.

Turizm öncesi geleneksel Bodrum yaşantısını merak edenler için, birinci ağızdan kaynak niteliğindedir.

Sevgi ve saygılarımla.

Yeşilyurt Kitabevi Yayınlarının, "Bodrum Kitaplığı"nın üçüncü kitabı "Bir Ömür Bodrum / Bodrumlu Özer Barut’un ‘Eski Bodrum Yazıları’ 1968-2011" yayınlandı! Doğma büyüme Bodrum doğumlu olan Özer Barut (1935-2012), Bodrum yerel basınında kaleme aldığı yaklaşık 300 köşe yazısında; her yönüyle Eski Bodrum’u, Eski Bodrum yaşantısını ve o günlere olan özlemini sade bir dille okuyucularla paylaşmıştır. Bu kitapta, Özer Barut’un ulaşılabilen köşe yazılarının yanı sıra; onun hakkında ailesi ve yakınlarıyla yapılan sözlü tarih görüşmelerine yer verilmiştir. Vefatının üzerinden sekiz yıl geçmiş olmasına rağmen Özer Barut, Bir Ömür geçirdiği Bodrum’da; dürüstlüğü, yardımseverliği, yaşantısındaki sadelik ve örnek kişiliği ile hatırlanmakta, geride bıraktığı yazılarıyla da bizlere Eski Bodrum’u yaşatmaya devam etmektedir.

KİTABI BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ.

Cezmi Çoban

Tarihçi-yazar

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s