EGE ADALARI SORUNU DOSYASI : YUNANİSTAN 20. ADAMIZI İŞGAL ETTİ. LİMONİYE ADASI’NDA YUNAN VE BİZANS BAYRAĞI DALGALANIYOR


YUNANİSTAN 20. ADAMIZI İŞGAL ETTİ. LİMONİYE ADASI’NDA YUNAN VE BİZANS BAYRAĞI DALGALANIYOR

27.02.2021

Emekli Kurmay Albay Ümit Yalım uluslarararası anlaşmalara göre Türkiye’nin olan Limoniye Adası’nda 5 aydır Yunan ve Bizans bayraklarının dalgalandığını söyledi

Sözcü’nün internet sitesinde yer alan habere göre Ege ve Akdeniz’de uluslararası hukuku hiçe sayan Yunanistan yeni bir işgale daha imza attı. 1923 Lozan 1947 Paris antlaşmalarına göre silahsız olması gereken 23 adaya asker çıkaran Yunanistan uluslararası hukuka göre Türkiye sınırlarında bulunan 20’nci adamızı da işgal etti.

Yunanistan yerleşime ve turizme açtığı Limoniye Adası’nda iki kilise inşa etti. Yunan ve Bizans bayrağı dalgalanıyor.

Adaların işgallerini gündeme getiren Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım son işgalle ilgili iddiasını şöyle açıkladı:

TURİST TAŞIYORLAR

Limoniye Adası’nın değişik yerlerinde hem Yunan hem de Bizans bayrağı dalgalanıyor. Yunanistan Rodos Adası’ndan Muğla Limoniye Adası’na günlük tekne turları düzenleyerek turist taşıyor. Yunanistan buraya ‘Alimia Adası’ diyor. Türkiye Kardak kayalıklarına dikilen Yunan bayraklarını 3 gün içinde indirirken Limoniye Adası’na dikilen Yunan ve Bizans bayrakları 5 aydır dalgalanıyor. ”

LİNK : https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yunanistan-20-adamizi-isgal-etti-limoniye-adasinda-yunan-ve-bizans-bayragi-dalgalaniyor-430419h.htm

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s