SİYASİ SUİKASTLER DOSYASI : Kaşıkçı’nın eşi ilk kez konuştu! !!! Türk istihbar atı eşimi neden korumadı ????


Kaşıkçı’nın eşi ilk kez konuştu! !!! Türk istihbaratı eşimi neden korumadı ????

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Cemal Kaşıkçı’nın dini nikahlı son eşi Hanan Al-Atr ilk kez konuştu. Al-Atr, "Türk istihbaratı takip ediyordu neden korumadı?" dedi.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda Ekim 2018’de öldürülen Cemal Kaşıkçı’nın dini nikahlı son eşi Hanan Al-Atr, olayın ardından ilk kez konuştu. Hanan Al-Atr, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA)’nın Cemal Kaşıkçı hakkında ayrıntılı rapor yayımlamasıyla yeniden gündeme gelen Cemal Kaşıkçı suikastına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"HATİCE CENGİZ’DEN HABERİM YOKTU"

Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz’den de o güne kadar haberinin olmadığını ifade eden Hanan Al-Atr, "Türkiye istihbaratının gazeteciyi yakından takip etmesine rağmen neden koruyamadı" dedi.

"CEMAL KAŞIKÇI PASAPORT ALABİLMEK İÇİN TÜRKİYE’DEN GAYRİMENKUL SATIN ALACAKTI"

Euronews’te yer alan habere göre Kaşıkçı ile 2009 tanışan Hanan Al-Atr 2018’de ABD’de dini nikahla evlendi. Hanan Al-Atr’ın iddialarına göre, Suudi yönetime muhalif olarak tanınan gazeteci, ABD’ye iltica etmektense Türk pasaportu alabilmek için Türkiye’de gayrimenkul satın almayı planlıyordu. Ancak Türk bir meslektaşı ona, bir Suudi olarak Türk pasaportuna sahip olmasının Kaşıkçı’yı doğrudan muhalif konumuna düşüreceği ve Türkiye’de kolay hedef haline gelebileceği için bu fikirden uzak durmasını tavsiye etti.

"TÜRK İSTİHBARATI NEDEN KAŞIKÇIYI KORUYAMADI"

Kaşıkçı’nın Türk istihbaratının yakın merceğinde olduğunu savunan Al Atr, "Onu bu kadar yakından izlerken bir eşi olduğunu da biliyorlardı, neden benimle iletişime geçmediler. Eşime ne oldu ve onu neden koruyamadınız… Türk makamlarından bir yanıt bekliyorum, bu benim hakkım" diye konuştu.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s