TURİZM DOSYASI : Ruslardan Bodrum’daki turizm tesislerine 300 milyon dolarlık yatırım !!!!


Ruslardan Bodrum’daki turizm tesislerine 300 milyon dolarlık yatırım !!!!

12 Mart 2021

Türkiye’nin tatil cenneti Bodrum, Rus iş insanlarının radarına girdi. Öyle ki Ruslar bu bölgede bulunan turizm tesislerine yatırım yapmaya başladı.


Rusya ve Ukrayna iş insanlarının turizmde yeni gözdesi Bodrum oldu. Milliyet köşe yazarlarından Eren Aka bugünkü köşe yazısında Rus ve Ukraynalı iş insanlarının bölgeye yaptığı yatırımları kaleme aldı. İşte Aka’nın o yazısı…

Türkiye’nin turizm cenneti Bodrum’da Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın davetiyle Rusya ve Ukrayna’nın sosyal medya fenomenleri bir araya geldi. Aras, “Dünyanın her yerine ulaşım avantajından dolayı Bodrum, Rus ve Ukraynalı iş adamlarının da gözdesi oldu” dedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesi, dünyaca ünlü futbol kulübü Chelsea’nin sahibi Roman Abramoviç başta olmak üzere ekonomistlerin yakından tanıdığı Alexander Stevakov, Ukrayna Devlet Başkanı Vlodomir Zelenski, Rus sanatçı Natalya Lonova gibi isimlerin tercihi oldu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Rus ve Ukraynalı medya fenomenleriyle bir araya gelirken, kentte artık çok sayıda yabancının yatırım yaparak yaşamaya başladığını söyledi. Aras, Rusların Bodrum’da yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırım planlandığına dikkati çekti. Türkiye’nin turizm cenneti Bodrum’da Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın davetiyle Rusya ve Ukrayna’nın sosyal medya fenomenleri bir araya geldi. Ülkelerinde milyonlarca takipçisi olan sosyal medya fenomenleri 1-3 Mart tarihlerinde Bodrum’un tarihi bölgelerini gezerek yerleşik Rus ve Ukraynalılarla buluşarak yaşantılarını görüntüledi.

‘300 milyon dolarlık Rus yatırımını konuşuyoruz’

Başkan Ahmet Aras, Bodrum’da Rusça konuşulan ülkelere yönelik her yıl kültürel etkinlikler kapsamında festival ve şenlikler düzenlediklerini hatırlattı. Başkan Aras, “Görüştüğümüz bu kişilere ‘Nerelisiniz?’ diye sordum. ‘Rusya veya Ukrayna’ gibi yanıt beklerken, ‘Bodrumluyuz’ diyorlar. Bodrum’dan sadece 30 dakikada Avrupa’ya, Yunan adalarına gidebileceklerini biliyorlar. Bu konforu yaşıyorlar. Dünyanın her yerine ulaşım avantajından dolayı Bodrum, Rus ve Ukraynalı iş adamlarının da gözdesi oldu. Ünlü Rus markaları ve restoranları Bodrum’da şube açarak çalışıyor. Turizm tesislerine yatırım yapıyor veya satın alıyor. Şu anda planlanan 300 milyon dolarlık yatırım söz konusu” dedi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s