VATAN PARTİSİ DOSYASI /// Doğu Perinçek’ten Erdoğan’a : Türkiye için namus meselesi, bu belgey i açıklayın !!!


Doğu Perinçek’ten Erdoğan’a : Türkiye için namus meselesi, bu belgeyi açıklayın

"Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 2003 yılında Dışişleri Bakanı iken Eski Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Colin Powell ile yaptığı anlaşmanın belgelerini açıklaması çağrısında bulundu."

Doğu Perinçek’ten Erdoğan’a: Türkiye için namus meselesi, bu belgeyi açıklayın

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Eski Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Colin Luther Powell ile 2003 tarihinde yaptığı iddia edilen anlaşmayla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu. Habertürk’te Türkiye’nin Nabzı programına konuk olan Perinçek, yapılan anlaşmanın devam ettiğini ve bunu açıklamanın "Türkiye için namus meselesi" olduğunu belirterek "Sayın Tayyip Erdoğan’ın sorumlulugu var. Bu anlaşma bütün belgeleriyle ilan edilmeli. Buradan talepte bulunuyorum. Bu anlaşma Özden Örnek’te vardı. İtiraf etti, ‘var bende’ dedi. Bize verecekti, vermedi. Çocukları da vermiyor ve ayıp ediyor. Başka komutanlarda da vardı." dedi. Perinçek, Gül ile ABD arasında yapıldığı iddia edilen anlaşmanın bazı maddelerini de "Ortadoğu’daki rejimler değiştirilecek. PKK yasallaştırılacak. Rauf Denktaş etkisi Kıbrıs’tan temizlenecek. Türkiye topraklarında özerklik ilan edilecek." diye sıraladı.

"HER YAPTIĞIMI AÇIKLAMAM Kİ…"

O dönem Dış İşleri Bakanı olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sözkonusu anlaşmayla ilgili 23 Mayıs 2003 tarihinde Vatan Gazetesi’nden Sedat Sertoğlu’na verdiği röportajda şu ifadeleri kullanmıştı: "Ben bu gezileri yapmadan önce, şimdi senin oturduğun koltukta (Eliyle koltuğa vurdu) ABD Dışişleri Bakanı Powell oturuyordu. Onunla 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp açıklayamam ki… Powell Suriye’ye giderken de benimle konuştu. Gizli olan bir sürü gelişme var.."

“BU ANLAŞMA BELGELERİYLE İLAN EDİLMELİ”

Doğu Perinçek yayında, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, dönemin ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile yaptığı anlaşmanın detaylarını açıkladı. Perinçek, yapılan anlaşmanın devam ettiğini söyledi. Vatan Partisi Genel Başkanı, Türkiye ve bölge ülkelerini zora sokacak bu anlaşmanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması için çağrıda bulundu. Perinçek, “Abdullah Gül, Powell ile yaptığı hizmet sözleşmesini feshetmemiş henüz. Kendisi itiraf etti. 2 sayfa 9 maddelik bir anlaşma yaptı Powell’la. Sayın Tayyip Erdoğan’n sorumluluğu var, bu anlaşma bütün belgeleriyle ilan edilmeli. Buradan talepte bulunuyorum. Bu anlaşma Özden Örnek’te vardı. İtiraf etti, var bende dedi. Bize verecekti vermedi. Çocukları da vermiyor ve ayıp ediyor. Başka komutanlarda da vardı.” dedi.

POWELL-GÜL ANLAŞMASININ AYRINTILARI

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gül ile ABD arasında yapılan anlaşmanın bazı çarpıcı maddelerini de açıkladı: Ortadoğu’daki rejimler değiştirilecek. PKK yasallaştırılacak. Rauf Denktaş etkisi Kıbrıs’tan temizlenecek. Türkiye topraklarında özerklik ilan edilecek. Perinçek, bu anlaşmanın gazeteci Fikret Bila’da da olduğunu belirterek, “Biz bu anlaşmayı ele geçirdik. İçeriğini biz biliyoruz. Fikret Bila’da da var. Bu bir iddia değil. İtiraf! Bu yayınları Türk Silahlı Kuvvetleri bize yolladı ve biz o zaman yayınladık bu anlaşmayı”diye konuştu.

Gelecek Gündemhttps://www.gelecekgundem.com/gundem/dogu-perincek-ten-erdogan-a-turkiye-icin-namus-meselesi-h10311.html

Gelecek Gündem

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s