MK ULTRA PROJESİ : Rusya Dış İstihbarat Servisi’nden ‘Elektromanyetik Dalga’ iddiası


Rusya Dış İstihbarat Servisi’nden ‘Elektromanyetik Dalga’ iddiası

26 Eylül 2021

Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) Başkanı Sergey Narışkin, Batılı ülkelerin SSCB döneminde elektromanyetik dalgalarla insan beynini kontrol etme konusunda çalışmalar yaptığını söyledi

Russia Today televizyonuna demeç veren Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı Sergey Narışkin , Küba’daki ABD’li diplomatların akustik saldırılara maruz kaldığına dair haberler hakkında konuştu.

Sovyet bilimsel ve teknik istihbaratında bu konu ile ilgili çalıştığını kaydeden Narışkin, şunları aktardı:

Sovyet bilimsel ve teknik istihbaratında bu alanda çalışmaya başladım. Bundan dolayı bu bilimsel araştırma alanıyla ilgilendim ve o zaman bile Batı’nın elektromanyetik dalgalarla insan zihnini kontrol etmek ve davranışlarını etkilemek de dahil insan beynini nasıl etkileyebileceğini aktif olarak araştırdığını biliyorum.

2016 ve 2017’de Küba’daki, 2018’de ise Çin’deki ABD’li diplomatlarda ‘Havana sendromu’ belirtileri görüldüğü belirtilmişti. Bu konuda ABD basınında Moskova’ya sıkça suçlama yöneltilirken Rusya Dışişleri Bakanlığı iddiaların tamamen saçma ve tuhaf olduğunu vurgulamıştı.

‘ABD istihbaratının koronavirüsün menşeiyle ilgili raporu profesyonellikten uzak’

Narışkin, ABD istihbaratının korona virüsün menşeiyle ilgili raporunun profesyonellikten uzak olduğunu, raporda politikleştirilmiş değerlendirmeler yer aldığını söyledi.

ABD istihbarat topluluğunun korona virüs ile ilgili yayınladığı raporun profesyonellikten uzak olduğunu belirten Narışkin şu ifadeleri kullandı:

Kısa bir süre önce, ABD istihbarat topluluğu koronavirüsün menşeiyle ilgili çok muğlak, politize edilmiş değerlendirmeler içeren bir rapor yayınladı. Elbette bu, istihbarat için normal değil ve profesyonellikten tamamen uzak

Rus istihbaratının da korona virüsün menşei konusunu takip ettiğini ancak virüsün laboratuvarda üretildiğini gösteren hiçbir kanıt elde etmediklerini belirten Narışkin, "Bu nedenle biz, bence bilim dünyasının büyük bölümünün bağlı kaldığı, virüsün doğada oluştuğuna ilişkin görüşe bağlıyız" dedi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s