AFGANİSTAN’DA TALİBAN TEHDİDİ NEDENİYLE MAHSUR KALAN AFGAN ORDUSU MENSUPLARININ ACİL TAHLİYESİ H K.


DEĞERLİ YURTSEVERLER,

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU OLARAK TÜM TÜRK DÜNYASI İLE İRTİBAT HALİNDEYİZ. TÜRKİYE DOSTU TÜM GRUPLARA EL UZATIYOR, YARDIMCI OLUYORUZ. TÜRK DÜŞMANLARINI İSE ADIM ADIM TAKİP EDİP GEREĞİNİ YAPIYORUZ. GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE AFGANİSTAN’^DAKİ DOSTLARIMIZDAN BİR MESAJ ALDIK. AFGAN DOSTLARIMIZ TALİBANIN BÖLGEDE KONTROLÜ SAĞLAMASI NEDENİYLE ÖZELLİKLE AFGAN ORDUSUNDA DAHA ÖNCE GÖREV YAPMIŞ PERSONELİN TALİBAN TARAFINDAN SIKIŞTIRILDIĞINI, ÖLÜM TEHLİKESİ ALTINDA OLDUKLARINI VE TÜRK HÜKÜMETİNİN BU ASKERLERİ ACİLEN TAHLİYE ETMESİ GEREKTİĞİNİ İFADE EDİYORLAR. BU MESAJLARI BİZE ULAŞTI VE GECİKMEDEN CUMHURBAŞKANLIĞI, İÇ VE DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI YETKİLİLERİNE İLETTİK. SANIYORUZ KISA SÜREDE TAHLİYE EDİLECEKLER. ÖZEL BÜRO GRUBU SAYESİNDE ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞACAKLAR. BİZ TÜM DOSTLARIMIZA GÜVEN VEREN BİR GRUBUZ VE TÜM TÜRK DÜNYASININ EMRİNDEYİZ.

BU KONUDAKİ YAZIŞMAMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ.

SAYGILARIMIZLA.

ÖZEL BÜRO GRUBU YÖNETİMİ

AFGANİSTAN’DA TALİBAN TEHDİDİ NEDENİYLE MAHSUR KALAN AFGAN ORDUSU MENSUPLARININ ACİL TAHLİYESİ HK. /// https://1drv.ms/b/s!As9d0zxhjzjlgi9u3yAJJ2liAMQL?e=PgcVxP

Not : Metni aşağıda da görebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO GRUBU Basın Sözcüsü

From: Erkut Ersoy (MİT.İST) <erkut.ersoy@mit.ist>
Sent: Wednesday, October 13, 2021 12:19 PM
To: ‘antalya@mfa.gov.tr’ <antalya@mfa.gov.tr>; ‘edirne@mfa.gov.tr’ <edirne@mfa.gov.tr>; ‘gaziantep@mfa.gov.tr’ <gaziantep@mfa.gov.tr>; ‘hatay@mfa.gov.tr’ <hatay@mfa.gov.tr>; ‘istanbul@mfa.gov.tr’ <istanbul@mfa.gov.tr>; ‘disisleri.izmir@mfa.gov.tr’ <disisleri.izmir@mfa.gov.tr>
Subject: AFGANİSTAN’DA TALİBAN TEHDİDİ NEDENİYLE MAHSUR KALAN AFGAN ORDUSU MENSUPLARININ ACİL TAHLİYESİ HK.

TARİH 13.10.2021 Çarşamba
KONU AFGANİSTAN’DA TALİBAN TEHDİDİ NEDENİYLE MAHSUR KALAN AFGAN ORDUSU MENSUPLARININ ACİL TAHLİYESİ HK.
KİMDEN ÖZEL BÜRO GRUBU
KİME
  1. CUMHURBAŞKANLIĞI
  2. İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI
  3. DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI
TEL NO + (90) 539-570-2295
E-POSTA ozel-buro

Sayın Başkanım, Değerli Bakanlarım,

ÖZEL BÜRO GRUBU olarak tüm Türk dünyası unsurları ile bilgi alış verişi yapıyoruz. Karşılıklı dostane ilişkilerimiz var. Bu maksatla değişik coğrafyalardaki Türkiye dostları ile de irtibat halindeyiz.

Geçtiğimiz günlerde irtibatta olduğumuz Afgan Ordusunda eskiden görev yapmış bazı askerlerimizden tarafımıza mesaj gönderilerek yardım talep edildi. Mesajda, ABD ordusu çekildikten sonra bulundukları bölgelere Taliban örgütü elemanlarının gelerek kendilerini tehdit ettiklerini, teslim olmamaları ve direnmeleri halinde zor kullanılacağını, bu durumdan dolayı ailelerinin ölüm tehlikesi yaşadığını ve acilen tahliye edilmeleri gerektiği şeklinde bazı ifadeler bulunuyor.

Bu durumda olan toplam 61 asker var. İsim listelerini ve kimlik bilgilerini bu linkten indirebilirsiniz. LİNK : https://1drv.ms/u/s!As9d0zxhjzjlgi7aS3tvvg53F5tU?e=sHM5H1

Anladığımız kadarı ile eski Afgan Ordusu mensupları büyük bir tehlike içindedir. Sadece kendileri değil çoluk çocuk ailece ölüm tehlikesi altındalar ve Türkiye devletinden acil tahliye edilmelerini talep ediyorlar. Taleplerinde belli bir ülkeden bahsetmiyorlar. Yetkililerin uygun gördükleri her ülkeye gidebileceklerini önemle belirttiler.

Bu durumdaki askerlere bize göre acilen el uzatılıp yardım edilmesi kanaatindeyiz. Ve bunu da hızlı bir şekilde yapmak zorundayız. Eğer geç kalırsak bu askerlerin üzücü haberlerini alabiliriz. Sanıyorum bu vebal altında yaşamayı kimse istemez.

Sayın Başkanım, Değerli Bakanlarım,

Biz elçiyiz. Malum elçiye zeval olmaz. İletmesi bizden gereğini yapmak sizden.

Saygılarımızla arz ederiz.

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO GRUBU Basın Sözcüsü

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s