YOLSUZLUK DOSYASI : ANKAPARK’TAKİ AĞAÇ VE ÇALILAR İÇİN 37 MİLYON TL ÖDENMİŞ


ANKAPARK’TAKİ AĞAÇ VE ÇALILAR İÇİN 37 MİLYON TL ÖDENMİŞ

Melih Gökçek’in "Çılgın Proje" diyerek 750 milyon dolara yaptığı Ankapark’a dikiline ağaç ve çalılar için ödenen para dudak uçuklattı.

29 Haziran 2021

Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolara yapılan ancak kullanılmayan Ankapark’a dikilen ağaç ve çalılar için ödenen para dudak uçuklattı. Gökçek döneminde Ankapar’a dikilen 7 bin 417 ağaç için 37 milyon TL ödendiği belirtildi.

Birçok sivil toplum kuruluşu ve akademisyenin karşı çıkmasına karşın“Çılgın proje” denilerek 750 milyon dolara yaptırılan Ankapark’a ilişkin yeni bir harcama kalemi daha açığa çıktı. Melih Gökçek başkanlığındaki ABB’nin AKP’li yönetiminin “Havası daha temiz bir Ankara” hedefiyle ilçelere diktiği ağaçların büyük bölümünün Ankapark arazisi için kullanıldığı ileri sürüldü.

Belediyenin 2016 yılına yönelik faaliyet raporlarına tesisin arazisi üzerine dikildiği öne sürülen ağaç ve bitkilerin maliyetinin 37 milyon TL olduğu belirlendi.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine inşa edilen Ankapark’a 2016’da 7 bin 417 ağaç ve 1 milyon 844 bin çalı dikildiği savunuldu. Ağaç ve çalı dikiminin maliyeti ise belediyenin resmi kayıtlarına 37 milyon TL olarak geçirildi.

Ankapark arazisi üzerine 2016 yılında dikildiği belirtilen ağaç sayısının aynı yıl Ankara’nın 13 ilçesine dikilen ağaç sayısından fazla olması dikkat çekti. Ankapark’a 7 bin 417 ağaç dikildiği belirtilirken Gölbaşı’na 2 bin 300 Mamak’a bin 148 Sincan’a ise 3 bin 156 ağaç dikildiği belirtildi.

LİNK : https://www.aykiri.com.tr/ankapark-taki-agac-ve-calilar-icin-37-milyon-tl-odenmis/12581/

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s