İRTİCA DOSYASI : ATATÜRK’E LANET OKUYAN MUSTAFA DEMİRKAN, REİSÜL -KURRA YAPILDI, İCAZETİNİ ALİ ERBAŞ TAKDİM ETTİ


ATATÜRK’E LANET OKUYAN MUSTAFA DEMİRKAN, REİSÜL-KURRA YAPILDI, İCAZETİNİ ALİ ERBAŞ TAKDİM ETTİ

Ayasofya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan varken Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan, Diyanet’in “Emekli olduğu için yapılacak işlem yok” diyerek koruduğu Mustafa Demirkan’ın Reisül-Kurra yapıldığı ortaya çıktı. Demirkan, Atatürk’e lanet okuduğu törene Reisül-Kurra vekili olarak katılmıştı.

25 Ekim 2021

Reisül-Kurra vekili olarak Ayasofya’da katıldığı törende Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ise “emekli olduğu için kurumla bağı kalmadığını, bu nedenle yapılacak işlemin olmadığını” savunduğu Mustafa Demirkan’ın, Ahmed Arslanlar’ın yaşamını yitirmesinin ardından Reisül-Kurra olduğu ortaya çıktı.

Ayasofya’da Atatürk’e "Zalim ve kafir" diyen Mustafa Demirkıran’a büyük tepki!

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Demirkan’a icazeti ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın verdiği duyuruldu. Demirkan ve Erbaş, dün bir hafızlık icazet töreninde bir araya geldi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla, 28 Mayıs’ta Ayasofya’da yapılan İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreni’ne Reisül-Kurra vekili olarak katılan Demirkan, Ayasofya’nın müzeye çevrilmesini anımsatarak, Atatürk’ü hedef almıştı.

"ZALİM VE KAFİR" DEMİŞTİ

Demirkan, “Ayasofya gibi mabetler, mabet olarak kalması için inşa edildi. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir? Ya rabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” ifadelerini kullanmıştı. Tepki çeken ifadelerin ardından Demirkan hakkında çok sayıda suç duyurusunda bulunulmuştu.

Tepkilere karşın sessizliğini koruyan Diyanet ise yaklaşık üç ay sonra “Demirkan’ın 6 Ocak 2019’da yaş haddinden emekli olduğunu, kurumla herhangi bir bağı kalmadığını ve yapılacak işlem bulunmadığını” kaydetmişti. Ancak Demirkan, Reisül-Kurralığın oluşumu, nitelikleri, seçimi, görevleri ve diğer hususları ilişkin usul ve esasları belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı Reisül-Kurralık Yönergesi doğrultusunda Reisül-Kurra vekilliği görevini sürdürüyordu. Reisül-Kurralık görevini ise Ahmed Arslanlar yürütüyordu.

"ERBAŞ TAKDİM ETTİ"

Ancak Arslanlar, 111 yaşındayken 20 Eylül’de yaşamını yitirdi. Arslanlar’ın ardından bu göreve Demirkan’ın getirildiği ortaya çıktı. Arslanlar’ın yaşamını yitirmesinin hemen ardından farklı illerde düzenlenen hafızlık icazet törenlerine katılan Demirkan, “Reisül-Kurra” olarak duyurulmaya başlandı.

Tekirdağ Valiliği de Okul Kuran Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hafızlık eğitimi alan ve icazet almaya hak kazanan öğrenciler için düzenlenen Hafızlık İcazet Töreni’ne katılan Demirkan’ı, “Reisül-Kurra” olarak duyurdu.

Demirkan’ın Mütevelli Heyeti’nde yer aldığı Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği ise Demirkan’ın Reisül-Kurra olmasını “Mustafa Demirkan hocamıza Reisül-Kurra icazetini Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş takdim etti” ifadeleri ile paylaştı.

Erbaş ve Demirkan, son olarak dün, Pendik Erenköy Kuran Kursu’nun düzenlediği Hafızlığını İkmal Eden Öğrencilerin 5. İcazet Merasimi’nde yan yana geldi.

LİNK : https://www.aykiri.com.tr/ataturk-e-lanet-okuyan-mustafa-demirkan-reisul-kurra-yapildi-icazetini-ali-erbas-takdim-etti/15424/

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s