İRTİCA DOSYASI : DEVLETİN PROTOKOLÜ ŞEYHİN HUZURUNDA


DEVLETİN PROTOKOLÜ ŞEYHİN HUZURUNDA

Sakarya protokolü kendisini “21 tarikatın lideri” olarak tanıtan şeyhe el pençe divan durdu. Sakarya’da Milli Eğitim Müdürü Gençlik Spor Müdürü Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü ve Müftü Irak kökenli Şeyh Muhammed Hüseyni’yi ağırladı. Yetmedi heyet olarak şeyhi İstanbul’daki tekkesinde ziyaret ettiler.

Sakarya’da devlet protokol Irak kökenli Şeyh Muhammed Hüseyni’nin huzuruna çıktı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş İl Müftüsü Hasan Başiş Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy Şeyh Hüseyni’yi ziyaret edip boy boy fotoğraf çektirdiler.

İSTANBUL SULTANBEYLİ’DEKİ KARARGAHINA GİTTİLER

Sakarya’nın devlet protokolü Irak asıllı Şeyh Muhammed Hüseyni’nin İstanbul Sultanbeyli’deki karargahına gidip hediyeler verdi iftara davet etti.

Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy Şeyh Hüseyni onuruna önceki gün iftar düzenledi. Ayşe Hümeyra Ökten Yurdu’nda verilen iftara Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık da katıldı.

Şeyh Hüseyni Sabahattin Zaim Öğrenci Yurdu Has Oda’da özel olarak ağırlandı. Müftü ile Şeyh protokol koltuğunda devletin müdürü 3’lü koltukta oturdu.

Şeyh Hüseyni aynı gün Müftü ve Gençlik Spor İl Müdürü tarafından Sabahattin Zaim Öğrenci Yurdu ‘Has Oda’da özel olarak ağırlandı. Yine Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ile Müftü Hasan Başiş Şeyh Hüseyni’yi karargahında ziyaret etmek için 16 Mart’ta İstanbul’a gitti.

MİSAFİRPERVERLİĞİNİZ İÇİN ÇOK MÜTEŞEKKİRİM

Şeyh için Ayşe H. Ökten Yurdu’nda iftar verildi. Şeyh aynı gün Sabahattin Zaim Yurdu Has Oda’da ağırlandı. Protokolün şeyhe saygısı dikkat çekti.

BABASI ÖLÜNCE TARİKATIN BAŞINA GEÇTİ

El hüseyni lakabıyla bilinen Şeyh Seyyid Muhammed Accân el Hadîd El Hüseyni Er-Rifaî Musul doğumlu. Babası vefat edince tarikatın başına geçti. Başında olduğu Darüsselam Külliyesi’nin Urfa’daki merkezi 2014’te kuruldu. İstanbul’da ise Seyyidler ve Şerifler Tasavvuf Araştırma Derneği’nde faaliyet yürütüyor.

Bürokratlar Şeyh Hüseyni’yi ziyaret edip boy boy fotoğraf çektirdiler. Şeyh Hüseyni bütün bu ziyaretleri Facebook hesabından paylaştı.

Öğrencilerin sorunlarını görüşmüşler

Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy Şeyh Hüseyni’ye yaptıkları skandal ziyaretler için SÖZCÜ’ye şu açıklamayı yaptı: “Sakarya’da 132 ülkeden yabancı öğrenci var. Şeyhin de maddi anlamda destek olduğu ülkemize gelmesine vesile olduğu öğrenciler vardı. Bu öğrencilerden bazılarının yaşadığı maddi sıkıntıları vardı. Kendisini ziyaret edip sıkıntıları konuştuk. ”

LİNK : https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/devletin-protokolu-seyhin-huzurubda-6382134/

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s