DUYURU : ERİŞİM YASAĞI KONULAN ÖZEL BÜRO GRUBU SİTELERİNE GİREBİLMENİZ İÇİN TEKNİK TAVSİYELER /// 2021 DNS ADRESLERİ


Değerli Yurtseverler,

Dün duyurduğumuz gibi;

www.ozelburoistihbarat.net

www.ozelburoistihbarat.com

www.mit.ist

Sitelerimiz Ankara 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararı ile yurtiçinden erişime kapatıldı. Şu anda sitelere mobil yada masaüstü yurtiçinde erişmek isterseniz ulaşamıyorsunuz. Ancak bu durum geçici. Üzerinde Avukatlarımız çalışıyor. En kısa sürede siteyi yine aynı domain adresi üzerinden yada olmaz ise www.ozelburo.com domain adresi üzerinden tekrar yayına sokacağız. Bu konuda bize güvenin, inanın. Bugüne kadar boş laf etmedik. Buradaki durum tam “DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ’NE MÜDAHALEDİR”.

Biz kanunlarda yer alan düşünceyi özgürce paylaşma ilkesinden hareketle bugüne kadar sizlere 12,000 civarında bilgi, belge ve video ilettik. Bunu yapabilen Türkiye’de değil dünyada başka bir grup daha yoktur. Bundan sonrada Allahın izni ile vatandaşımızı ücretsiz bir şekilde abonelik bedeli ödetmeden aydınlatmaya devam edeceğiz. Misyonumuzu hatırlatalım.

“BİLGİLİ TOPLUM, GÜÇLÜ TÜRKİYE”

Ne demiş Atalarımız ? “Yanlış hesap Bağdat’tan döner” Hükümet elinden geleni ardına koymasın. Özel Büro Grubu Kemalist çizgisinden ödün vermeden nasıl 20 yıl bilfiil bu vatan için hizmet etmişse nice nice 20 yıllar daha hizmete devam edecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın.

Sorun sitelerin tasarımı ise tasarımı değiştirip yine devam ederiz. Yok içerikte sıkıntı varsa ilgili içerikleri yayından kaldırır yine devam ederiz. Biz de PES etmek yok.

AK Partinin meşhur sloganı ile bitirelim.

“DURMAK YOK, YOLA DEVAM”

Şimdi gelelim asıl meseleye.

Değerli Yurtseverler,

Az evvel söylediğimiz gibi sitelerimize konulan erişim yasağı nedeniyle sitelerimize yurtiçinden giremezsiniz normal şartlarda. Ama DNS adreslerinizi değiştirip aşağıdaki DNS adreslerini kullanırsanız erişimde bir sorun yaşamazsınız. Aşağıda DNS adreslerini görebilirsiniz.

Ücretli VPN programı satın alamayacaklara bu yolu tavsiye ediyoruz.

Eğer imkanınız varsa hız açısından en hızlı VPN programını satın alıp daha hızlı bir şekilde sitelerimizde surf yapabilirsiniz.

“Yok ben bunlarla uğraşamam” diyorsanız o takdirde www.yasakli.net sitesine girin, boşluğa sitelerimizin domain adresini yazıp enter’a basın. Yeni açılan sayfada sitenin açıldığını görebileceksiniz.

Yine zorluk yaşarsanız whatsapp hattımızdan bize ulaşın, gerekli teknik desteği sağlarız.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

ÖZEL BÜRO GRUBU YÖNETİMİ

DNS Ayarları | Yeni DNS 2021-2022 Adresleri | Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere girişte sorun mu yaşıyorsunuz? Hemen ayarlarınızı yapın!

Bildiğimiz üzere ülkemizde ihlaller sonrası birçok web sitesine erişim engeli geldi. Ve bunun çözümü için dns ayarları kullanarak yasaklı olan sitelere erişim sağlayabiliyoruz.

Şimdi aşağıda sizlere kısaca bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan ve tabletinizden nasıl dns değiştirebilirsiniz hakkında bilgi vereceğim.

Hadi başlayalım!

DNS ayarları 2021-2022 yılında güncellenen dns (Domain Name System) Domain Adı Sistemi adreslerini sizlerle paylaşmak istiyorum.Son günlerde sosyal medya siteleri olan Facebook & Twitter erişim için Google,Yandex,Opendns ve aşağıda paylaştığım Domain Name System adresleri ile ulaşılıyor.Milletin bu sosyal medya kanallarında toplanması trafiği değiştirdiğinden dns ayarları ile bu durum çözülebiliyor.Microsoft Windows tabanlı cihazların yanısıra mobil işletim sistemli iPhone, Android, Windows phone ve birçok alt yapıyı kullanan platforma yönelik dns 2021 değiştirme nasıl yapılır konusunda detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Videolu anlatım eklenmiştir. Aşağıdaki adımları takip ederek hızlıca dns adresinizi değiştirebilirsiniz.

VİDEO LİNK : https://youtu.be/ywm3k7H16E8

2021 Dns adresleri ile Yasaklı Sitelere giriş yapabilme imkanı sağlanıyor.Türkiye’de DNS ayarı ile birçok siteye erişim yapılabilmektedir.Ülkemizde TTNE sunucularına atılan engeller nedeniyle birçok büyük sitede sorunlar yaşanmaktadır.Aşağıda dns 2021 ayarlarını sıralı bir şekilde anlatıyoruz.

2021 Dns ayarları nasıl yapılır?

Ekranın sağındaki bildirim panelinden İnternet ağınıza tıklayın.

2017 dns değiştirme ayarları

Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açıyoruz.

Ağ bağlantımıza tıklıyoruz.

dns değiştirme 2018

Özelliklere tıklıyoruz.

Ayarları nasıl yapılır değiştirilir 2016

İnternet Protokolü sürüm 4 ü seçip Özellikler kısmına tıklıyoruz.İnternet Protokolü 6 henüz geçiş yapılmadı ancak çok yakında ip kalmadığı için Ipv6 ye geçiş yapacağız.

Dns Ayarları

18

Aşağıdaki sunucu adreslerini kullan kutucuğunu seçin.

Bu kısma aşağıdaki güncel DNS ayarlarınızı tanımlayın !

2021-2022 yılı en güncel ve hızlı dns ayarları listesi

Cloudflare, DNS Ayarları: (En Hızlı)

1.0.0.1
1.1.1.1

Google, DNS Ayarları:

8.8.8.8
8.8.4.4

Open, DNS Ayarları:

208.67.222.222
208.67.220.220

Hızlı ve güncel dns numaralarını kullanarak internette yasak koyulan sitelere çok hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Günümüzde baş göstere Wikipedia, Booking ve buna benzer onlarca siteye Türkiye’den erişim sağlayabilirsiniz.

Norton, IP Ayarları:

198.153.192.1
198.153.194.1

Uydunet, IP Ayarları:

62.248.80.161
62.248.80.162

Dnsadvantage, IP Ayarları:

156.154.70.1
156.154.71.1

ScrubIt IP Ayarları:

67.138.54.100
207.225.209.66

GTEI, IP Ayarları:

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

Yandex, DNS Ayarları:

77.88.8.8
77.88.8.1

Ayrıca modeminiz ile internete giriş sorunları yaşıyorsanız, bunlar modem bağlantı sorunu veya internete giriş hızınızda bir yavaşlama olabilir. Ağınıza başka kişiler erişmiş ve internetize ortak olmuş olabilirler. Bunun için size basitçe modem şifresi nasıl değiştirilir konusunu yazdık.

Dns ayarları neden yapılır?

Bu konuda birçok web sayfasında türlü türlü anlatımlar yapılsada ben kısaca özetlemek için yazımıza liste şeklinde eklemeler yapacağım.

  • Ülkemizde yasaklanan Wikipedia.org web sitesine giriş için yapılmalıdır.
  • Adult içerik sağlayan +18 yaşından büyükler için web sitelerine erişim için kullanılır. (Halk arasında porno sitelerine giriş)
  • Proxy kullanarak Türkiye Ip adreslerine erişim imkanı sağlamayan yabancı web sitelerine giriş yapılır.

Kategori: İnternet

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s