AVRUPA DOSYASI /// OSMAN BAŞIBÜYÜK : Türkiye ve Yunanistan’a kurulan tuzak


OSMAN BAŞIBÜYÜK : Türkiye ve Yunanistan’a kurulan tuzak

Türkiye ile Yunanistan arasında bir silahlanma yarışı başladı. F-35’lerden vaz mı geçtik?
F-35 gibi yeni bir uçak yerine 1970’lerin tasarımı eski F-16’lar niçin alınıyor?
Bu alınacak 40 adet F-16 block 70 uçağı Türkiye’nin savunma ihtiyaçlarını gidermeye yeter mi?
ABD kongresi bu satışı onaylar mı? Kongre onaylamazsa Türkiye Rusya’dan Su-35 veya Su-57 uçakları alır mı?

Gibi sorulara cevap verebilmek için kurulan tuzağı görmek gerekir. Durumu şöyle özetleyebiliriz: Her iki ülkeyi birbirine karşı kışkırtanlar, Atina ve Ankara’daki siyasileri bu sayede esir almıştır. Üstelik bir de bunu yaparken Yunan Halkının cebinden 10 milyar avro, Türk Halkının cebinden ise 6 milyar dolar para kazanmış olacaklar. Böylece siyasileri açmaza alınan her iki ülke de Doğu Akdeniz enerji kaynaklarının nasıl paylaşılacağı konusunda Vatansız Para’ya boyun eğmekten başka bir şey yapamayacak. Milli kılıklı kriptolar, Türk ve Yunan kamuoylarını birbirine düşmanlığa ve dolayısıyla ülkeleri silahlanma yarışına teşvik etmek için var gücüyle çalışmaktadır. Bunların nüfus cüzdanlarında Türk veya Yunanlı yazmasının bir önemi yoktur, hizmet ettikleri odak Vatansız Para’dan başkası değildir. Bizi tehdit edene gül uzatacak halimiz yok, ancak gereksiz yere Yunanistan düşmanlığı yapmak başkasının ekmeğine yağ sürmektir. Diğer ülkeleri karıştırmadan Yunanistan ile sorunlarımızı konuşacağımız ortak bir masa kurmak için her türlü çaba durmaksızın sarf edilmelidir. Türkiye ve Yunanistan’ın kendilerine kurulan bu tuzaktan kurtulmalarının tek yolu, birbirleri ile müttefik olmaktır. Başka çare yoktur. Aksi takdirde her iki ülke göz göre birbirini düşmanlıkla bitirirken başkalarını zengin etmeye devam edecektir.Konu hakkındaki ayrıntılı makaleyi sunsavunma.net sitesinde aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

LİNK : https://www.sunsavunma.net/turkiye-ve-yunanistana-kurulan-tuzak-savasa-hazir-olun/

  • ABD, artık Türkiye’yi Batı bloğunda istemiyordur, bizi karşı bloğa iterek… ” E. Kurmay Albay Hava Pilot Osman Başıbüyük, Nokta TV’de hazırlayıp sunduğu Büyük Resim programında Türkiye – ABD ilişkilerindeki olası senaryoları yorumluyor.
  • ABD Kongresi F-16 satışını onaylar mı? Onaylamazsa Türkiye Rusya’dan Su-35 veya Su-57 uçakları alır mı? Yeni alınacak 40xF-16 Türkiye’nin güvenlik ihtiyacını karşılar mı?Bu sorulara cevap verebilmek için kurulan tuzağı görmek gerekir. Ayrıntılar videoda.

#DoğuAkdeniz #F16 #Rafale #F35 #EnerjiSavaşı

Yazar Profili

Osman Başıbüyük

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 1986 yılında Işıklar Askeri Lisesi, 1990 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. Uçuş eğitimini 2’inci Ana Jet Üs K.lığında tamamladıktan sonra kol uçucusu, lider ve öğretmen olarak Türk Hava Kuvvetlerinin çeşitli filolarında F-104 ve F-16 uçaklarında pilot olarak görev yapmıştır.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s