MİT DOSYASI : MİT’teki CIA etkisi nasıl kırıldı ??? Teşkîlât-ı Mahsûsa’dan M İT’in “Yeni Kalesi”ne


MİT’teki CIA etkisi nasıl kırıldı ??? Teşkîlât-ı Mahsûsa’dan MİT’in "Yeni Kalesi"ne

Emekli İstihbaratçı Cenap Serdar, Gaziantep Üniv. Öğrt. Üyesi Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe ve Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, MİT’in son günlerde yabancı istihbarat servislerine ve terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarına ilişkin yorumlarda bulundular. 24 TV ekranlarında gerçekleşen konuşmada MİT’in Teşkilatı Mahsusa’dan günümüze yaşadığı gelişmeler ele alındı.

Dün, MİT operasyonu sonucu İsrail istihbaratıyla bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 15 şüphelinin tutuklanmasına karar verilmişti. Bugün ise Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütlerine yönelik operasyonlarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Irak’ın Kerkük kırsalında Türkiye’den 170 kilometre uzaklıkta bir ilk olma özelliğini taşıyan operasyonda, terör örgütü PKK/KCK’nın Gara’daki tüm kadın teröristlerinden sorumlu sözde yöneticilerinden Şilan Guyi kod adlı Taybet Bilen ve beraberindeki 2 teröristle etkisiz hale getirildi.

24 TV’de bugün ekranlara gelen İbrahim Güneş’in sunduğu Moderatör programında, Emekli İstihbaratçı Cenap Serdar, Gaziantep Üniv. Öğrt. Üyesi Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe ve Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel MİT eksenindeki gelişmeleri yorumladı.

Emekli İstihbaratçı Cenap Serdar, "Bizim teşkilatımız çok büyük değişim geçirdi. Öyle ki; 10 yıl içerisinde kendini çok iyi yeniledi. Teknolojik alanda çok büyük atılımlar gerçekleştirdi. MİT mensupları çok sıkı eğitimden geçti" ifadelerini kullandı.

MİT’TEKİ CIA ETKİSİ NASIL KIRILDI?

Gaziantep Üniv. Öğrt. Üyesi Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe, "Amerikancı yapıların, FETÖ gruplarının MİT’ten ve silahlı kuvvetlerden temizlenmesi Milli İstihbarat Teşkilatı’nı daha güçlü hale getirmeye başladı" şeklinde konuştu.

Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, "Son 6 yıl içerisinde yabancı istihbarat servislerine 20’ye yakın karşı operasyon yapılmış. Bu çok önemli. Bu yapılan karşı operasyonlar, Türkiye’nin coğrafyada önemli ölçüde söz sahibi olduğunu ve uçandan kaçandan haberi olduğunu gösteren ciddi bir emare" ifadelerini kullandı.

Cenap Serdar, "Bu ülke için, bugün olmayacak şeyleri ortaya koyuyorlar" diyerek geçmişten günümüze MİT’in olumlu yöndeki gelişimine işaret etti.

Kuşçubaşı Eşref’in kodlarına mı dönülüyor? Teşkîlât-ı Mahsûsa’dan MİT’in "Yeni Kalesi"ne

Emekli İstihbaratçı Cenap Serdar, "Biz, MİT olarak ‘Yüce Türk Milleti’nin hizmetindeyiz’ diyoruz Bunun için ölüme de gider bu kahramanlar. Bir arkadaşımız bu mesleğe başladığı zaman, büyük bir hevesle başlıyor; filmlerdeki gibi olduğunu zannediyor. Ancak aldığı eğitimlere inanın dayanamazsınız. Çok zor eğitimlerden geçiyorlar. Kafa istiyor, yetenek istiyor, bilgi birikimi istiyor." dedi.

Serdar konuşmasının devamında, "MİT dendiği zaman, ‘soğuk insanlar, hayata bakışı değişik; yani korku veren insanlar gibi bakılıyor’ halbuki böyle değil. Gerçekten MİT içinde vatanını, milletini bayrağını sevenler var. İstihbarat ajanları motivasyonunu vatan sevgisiyle sağlıyor. Ben izliyorum; bizde bir söz var, göz olanı görür, beyin olacağı görür." ifadelerini kullandı.

Cenap Serdar, konuşmasını "Son Kale Demek, Yüce Türk Milleti’dir" sözleriyle noktaladı.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s