DUYURU : ÖZEL BÜRO GRUBU TARAFINDAN VERİLEN ÜYE KİMLİK KARTLARINI LÜTFEN AMACI DIŞINDA KULLANMAYIN IZ /// AKSİ TAKDİRDE SUÇ İŞLEMİŞ OLURSUNUZ !!!!!


Değerli Yurtseverler Merhaba,

ÖZEL BÜRO GRUBU’nu takip ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Grubumuz sizlere bugüne kadar bilginin en kapsamlısını, en ilgincini ve en doğrusunu paylaşmaya gayret ediyor. Grubumuz AÇIK İSTİHBARAT konusunda Türkiye’nin en büyük açık istihbarat ve güvenlik grubudur. Sizde bu grubun bir üyesi olmanın keyfini sürün.

Değerli Yurtseverler,

Kısa bir süre önce talebiniz üzerine size ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK KARTI verdik. Aşağıda bir örneği var.

BASIMDAN KALDIRILAN ESKİ TASARIM

ÜYE KİMLİK KART’ları hakkında önemli bir hatırlatma yapmak için size be mesajı göndermeye karar verdik.

Değerli Arkadaşlar,

ÖZEL BÜRO GRUBU kamuoyuna açık bir gruptur. Gruba abone olurken biz hiç kimsenin GBT soruşturmasını yapmıyoruz yada sabıka kaydı istemiyoruz. Hal böyle olunca grup üyeleri arasına maalesef istemesek te art niyetli kişiler sızabiliyor.

İşte böyle bir durum geçtiğimiz hafta yaşandı.

ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK Kartı verdiğimiz bir sabıkalı kişi kartın arka yüzünde yer alan “ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU BİR AÇIK İSTİHBARAT VE BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMUDUR. İLGİ VE YETKİ ALANI İNTERNETTİR. SAHADA GÖREVİ YOKTUR. RESMİ BELGE DEĞİLDİR. PARA İLE SATILMAZ” yazılı bölümü aseton ile silerek kendisini “İSTİHBARAT AMİRİ” gibi göstermek suretiyle bazı vatandaşları MİT’te işe sokacağım vaadi ile yüklü miktarda dolandırmış. Şahıs yakalanıp üstü arandığında bizim verdiğimiz kart bulunmuş. Bunun üzerine Savcılık bizi makamına davet edip ifademize başvurdu. Bizde bu kartın internet dışında bir mekanı ve yeri olmayan ÖZEL BÜRO GRUBU’na ait ÜYE KİMLİK KARTI olduğunu ifade ettik. Akabinde Savcılık bundan sonra üzerinde İSTİHBARAT yazılı hiçbir üye kartının basılmayacağını ve kartın eski tasarımlarının resmi istihbarat kurumu kimliğine çok benzediği için yasaklandığını ve bundan sonra basılacak kartların sivil tasarımlı olması gerektiğini söyledi. Bizde öyle yaptık. Son bastığımız tasarımda İSTİHBARAT KİMLİĞİ’ne benzeyen yerleri ve tasarımları yeni karttan temizledik.

Şimdi bu haberi size neden verdik, kısaca onu izah edeyim.

Değerli Arkadaşlar,

ÖZEL BÜRO GRUBU günlük erişim kapasitesi 150,000 üyeye varan büyük bir platform ve bu kadar kalabalık üye içinde kimin iyi kimin kötü niyet taşıdığını bilmemiz mümkün değil. Az evvelki örnekte olduğu gibi her zaman art niyetli kişiler sizi yada bizi suiistimal edebilir.

Bu nedenle sizlerden özellikle rica ediyoruz.

ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK KARTLARI’nı lütfen amacı dışında kullanmayınız !!!

SİZİ BU KONUDA ÖNEMLE UYARIYORUZ !!!

Kendisini Polis, Asker, İstihbarat Görevlisi şeklinde tanıtmak ve hatta bu makamı kullanarak yasa dışı menfaat temin etmek ciddi suçtur.

İşte sizlerin arasından bu şekilde art niyetli kişiler çıkabilir düşüncesi ile kartın arka yüzüne bazı ifadeler koyduk. Ama yine de art niyetli kişiler bu önleme rağmen bu kartları amacı dışında kullanabilir.

Eğer aranızdan bu şekilde bir suça meyil etmiş kişilerin olduğunu duyar yada öğrenirsek emin olun gecikmeden CUMHURİYET SAVCILIĞI’na suç duyurusunda bulunuruz.

Biz ÜYE KİMLİK KARTLARI’nı size hatıra olsun diye verdik, bunu hiçbir zaman unutmayın. Bu üye kimlik kartları ile sade üye sıfatından çıkıp resmi üye sıfatı kazanmış oldunuz.

Tekrar ve son kez hatırlatalım.

Elinizdeki kartlar ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK KARTLARI’dır. Resmi İstihbarat Kurumu Kimlik kartı DEĞİLDİR. Bunu net olarak belirtmiş olalım.

Eğer çevrenizde tarafımızdan verilen üye kimlik kartlarını amacı dışında kullanan varsa lütfen bize bilgi verin.

Eğer sokakta Polisin GBT araştırması esnasında veya bir üst araması sırasında üstünüzden ÖZEL BÜRO ÜYE KİMLİK KARTI çıkarda Polis veya Jandarma görevlileri size bu kartı sorarsa söyleyeceğiniz şey çok basittir.

Diyeceksiniz ki, “BEN İNTERNET ÜZERİNDE ÖZEL BÜRO GRUBU ADINDA BİR SİTEYE ÜYE OLDUM. ÜYE OLUNCA BANA BU ÜYE KARTINI VERDİLER. ÜYE KARTI OLDUĞU ZATEN KARTIN ÜZERİNDE YAZIYOR. AYRICA KARTIN ARKA YÜZÜNDE DE “ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU BİR AÇIK İSTİHBARAT VE BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMUDUR. İLGİ VE YETKİ ALANI İNTERNETTİR. SAHADA GÖREVİ YOKTUR. RESMİ BELGE DEĞİLDİR. PARA İLE SATILMAZ” ŞEKLİNDE AÇIKÇA YAZIYOR.” Dersiniz konu kapanır. Siz yasadışı bir işe kalkışmadığınız müddetçe bu üye kartları size bir sıkıntı çıkarmaz. Bunu da lütfen unutmayın.

Son olarak şunu ifade edelim.

BASIMI DEVAM EDEN YENİ TASARIM

Elinizdeki kartları yukarıdaki son tasarım kartımızla değiştirmek isterseniz gecikmeden bize ulaşın. Bundan sonra ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK KARTLARI bu tasarım şeklinde basılacaktır. Lütfen Savcılıkça yasaklanmış eski tasarımları talep etmeyiniz.

Bilginize sunar, keyifli paylaşımlar dileriz.

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO GRUBU

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s