ERGENEKON DOSYASI /// Perinçek’e yazdığı mektuplarda FETÖ ve Eymür’ü ifşa etmişti : Kâşif Ko zinoğlu’nun şüpheli ölümünün üzerinden 10 yıl geçti


Perinçek’e yazdığı mektuplarda FETÖ ve Eymür’ü ifşa etmişti : Kâşif Kozinoğlu’nun şüpheli ölümünün üzerinden 10 yıl geçti

Milli İstihbarat Teşkilatı Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu’nun cezaevinde öldürülmesinin ardından 10 yıl geçti. ABD Gizli Servisi CIA’in sırlarını bilen Kozinoğlu, ilk duruşmasına 10 gün kala hayata veda etti. Kozinoğlu bir kısım sırlarını mezara götürmedi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e el yazısıyla 102 sayfa mektup yazdı. İşte 10 yıl önce kaleme alınan mektuptaki CIA güdümlü Mehmet Eymür hakkında yazılanlar.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Orta Asya Başmüşaviri Kâşif Kozinoğlu’nun şüpheli ölümünün üzerinden 10 yıl geçti. FETÖ’nün Ergenekon tertibi kapsamında tutuklu olduğu Silivri Cezaevi’nde “kalp krizi” sonucu hayatını kaybettiği söylendi.

Oysa, koğuş arkadaşları Kozinoğlu’nun sağlıklı ve mutlu olduğunu söylemişti. 10 gün sonra da ilk duruşmasına çıkacaktı. Ancak ilk duruşmasına çıkamadan hayatını kaybetti. Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün özel bir yöntemle Kozinoğlu’nu zehirlediği değerlendirildi. Çünkü Kaşif Kozinoğlu, ilk duruşmasına 20 kalan aynı cezaevinde tutuklu olan Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek’e sırlarını 102 sayfalık bir mektup yazarak anlatmıştı.

Kozinoğlu, mektubunda MİT’ten iki kez kovulan CIA (siayey) güdümlü Kontr-Terör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür’ün Fethullah Hoca’dan ayda 50 bin dolar maaş aldığını açıklamıştı. Eymür’ün Ergenekon tertibini kurgulamak için Türkiye’ye döndüğünü belirtmişti:

”Mehmet Eymür’ün F. Gülen’den her ay maaş aldığı; ABD’den, Ergenekon’u kurgulamak üzere Türkiye’ye geri döndüğü; aldığı maaşın meblağının çok yüksek olduğu (ayda 50 bin dolar); hakkındaki tüm davalardan F. Gülen mensubu yargıçlarca sıyırdığı; İstanbul’da F. Gülen’ci polislerce sıkı sıkıya korunduğu; Savcı Zekeriya Öz ve Turan Çolakkadı ile her hafta mutlaka görüştüğüne dair MİT’in elinde spesifik belgeli bilgiler mevcuttur. Mehmet Eymür, Emre Taner tarafından da korunmuştur.”

Kaşif Kozinoğlu eski bir Özel Kuvvetler subayı. İstihbarat Binbaşı Kozinoğlu, 1995’de kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekliye ayrıldı. Kaşif Kozinoğlu aynı yıl bir grup arkadaşıyla birlikte Mehmet Eymür tarafından Milli İstihbarat Teşkilatı’na alındı. Ancak Kozinoğlu ile Eymür arasında derin anlaşmazlıklar daha 1995 yılında başladı.

Kozinoğlu, hayatının önemli bir bölümünü Orta Asya’da geçiren üst düzey bir MİT görevlisi. Kozinoğlu, ABD Gizli Servisi CIA’nın Orta Asya ülkelerindeki sırlarını çok iyi biliyordu. FETÖ okullarının ABD gizli servisi tarafından kurulduğunu da belgelemişti. Binbaşı Kozinoğlu’nun çabaları sonucu Orta Asya’daki FETÖ Okulları kapatılmaya başlamıştı.

10 gün sonra Kaşif Kozinoğlu mahkeme huzuruna çıkarak CIA ve FETÖ’nün sırlarını deşifre edecekti. Koğuşta rahatsızlandı, o gün Silivri Cezaevi’nde doktor yoktu. Cezaevindeki ambulans ise ekmek arabası olarak kullanılıyordu. Bu nedenle yolda gerçek bir ambulansa nakledilmişti. MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu Silivri Devlet Hastanesi yolunda hayatını kaybetti.

Kozinoğlu, Afganistan’da görevliyken, FETÖ’cü savcı Zekeriya Öz tarafından, Ergenekon tertibi soruşturmasına dâhil edilerek Türkiye’ye getirilmişti. Kozinoğlu, “Terör örgütü üyeliği ve gizli bilgileri temin etmek” suçlamasıyla 10 Mart 2011’te tutuklanmıştı.

Ölümünden 20 günce Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e gönderdiği 102 sayfalık mektup “Kâşif Kozinoğlu’nun Mezara Götürmediği Sırlar” başlığı ile Kaynak Yayınları tarafından kitaplaştırıldı.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu’nun nasıl öldürüldüğü hala aydınlatılamadı.

VİDEO LİNK : https://youtu.be/_N4CAwzP59M

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s