TEKNİK TAKİP DOSYASI /// İsrailli eski yetkiliden itiraf : Filistinlilerin her telefon aramasını dinledik !!!


İsrailli eski yetkiliden itiraf : Filistinlilerin her telefon aramasını dinledik !!!

Siyonist İsrail’in eski yetkililer, dikkat çeken bir itirafta bulundu. Eski bir istihbarat görevlisi, “Batı Şeria ve Gazze’deki her telefon aramasını dinliyorduk. Dinlemelerle elde edilen bilgiler hem lobi faaliyetlerinde ve hem de siyasi olarak güvenlik açısından kullanıyorduk.” dedi.

İsrailli eski yetkililer, İsrail yönetiminin Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ndeki bütün telefon aramalarını dinlediğini itiraf etti.

Middle East Eye’da yer verilen habere göre, İsrail’in sinyal istihbaratı toplamaktan ve kod çözmeden sorumlu istihbarat birimi olan Birim 8200’ın eski bir yetkilisi, tüm telefonların dinlendiğini açıkladı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne giren tüm mobil cihazlara böcek yerleştirdiğini belirten yetkili, aynı zamanda Batı Şeria’daki tüm aramaların iki istasyon üzerinden gerçekleştiğini, bunların da takip altında tutulduğunu söyledi.

"Filistinlilere şantaj yapılıyor"

Bölge genelinde gerçekleştirilen tüm telefon görüşmelerinin, özel de olsa dinlendiğini söyleyen yetkili, İsrail’in yüzlerce askerinin bu işten sorumlu olduğunu ve anlık olarak dinleme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

İstihbarat biriminin iki ayrı grup halinde hareket ettiğini kaydeden yetkili, ilk grubun siyasi olarak faal isimleri, ikinci grubun ise genel olarak tüm toplumu dinlediğini vurguladı.

Bu özel dinlemeler üzerinden birçok sivil Filistinlinin gizli bilgilerinin edinildiği, bu bilgiler üzerinden kendilerine, İsrail için ajanlık yapmaları amacıyla şantaj yapıldığı ifade edildi.

İsrail’in dinleme faaliyetlerini böyle bir noktaya ulaştırması insan hakları kuruluşlarının tepkisini topladı.

Kaynak: Mepa News

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s