PKK ÖRGÜTÜ DOSYASI /// ABD’li muhabir Kandil’i anlattı ABD’li muhabir : PKK’lı yöneticiler dış arı çıkamıyor


ABD’li muhabir Kandil’i anlattı ABD’li muhabir : PKK’lı yöneticiler dışarı çıkamıyor

01 Ocak 2022

Türkiye, yurt içinde ve sınır ötesinde terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Suriye’nin kuzeyini terörden arındıran Türk ordusu, Irak’ın kuzeyinde yuvalanan teröristlere göz açtırmamak için havadan ve karadan operasyonlara devam ediyor. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve TSK kuvvetlerinin düzenlediği operasyonlar kapsamında, İHA ve SİHA’lar havadan gözetleme ve nokta atışı harekatlar gerçekleştiriyor.

PKK’NIN SÖZDE YÖNETİCİLERİ ZORDA

ABD merkezli PBS News’in muhabiri Simona Foltyn da Irak’ın kuzeyine giderek terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yöneticilerin içine düştüğü durumu aktardı. "PKK LİDERLERİ İHA VE SİHA’LARDAN SAKLANIYOR" Bölgede Türk İHA’larının sürekli gözetleme yaptığına dikkat çeken Foltyn, "PKK’nın izniyle Kandil’e geldik ve bölgede çekim yaptık. Fakat PKK’nın tüm üst düzey yöneticileri İHA’lar nedeniyle saklanıyordu. PKK sözcüsü bile görüş vermek için bizle buluşamadı" dedi.

GÜNEBAKIŞ GAZETESİ OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.gunebakis.com.tr/gundem/abd-li-muhabir-kandil-i-anlatti-h118505.html

Günebakış

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s