TELE KULAK DOSYASI /// KILIÇDAROĞLU : ‘Bütün belediye başkanlarımızın telefonlarını dinliyorlar’


KILIÇDAROĞLU : ‘Bütün belediye başkanlarımızın telefonlarını dinliyorlar’

Kılıçdaroğlu, İBB’yönelik başlatılan soruşturma ilgili olarak, "Belediye başkanının Milli İstihbarat Teşkilatı mı var? Ama onların yanında terör örgütleriyle kucaklaşan bir sürü adam var. Hazmedemedikleri için saldırıyorlar. Bizim bütün belediye başkanlarımızın telefonlarını dinliyorlar. Başkanlar için özel masalar kurdular, bütün alınan elemanlara bakıyorlar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ‘teftiş’ başlatmasıyla ilgili konuştu. “Yerel yönetimlerde CHP’nin başarısını Erdoğan bir türlü sindiremedi” diyen Kılıçdaroğlu, bunun bir gündem değiştirme çabası olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’in yerel seçimlerdeki başarısını bir türlü sindiremediğini belirterek, “Belediye başkanının Milli İstihbarat Teşkilatı mı var? Ama onların yanında terör örgütleriyle kucaklaşan bir sürü adam var. Hazmedemedikleri için saldırıyorlar. İçişleri Bakanlığı müfettişleri görevlendirmiş. Geç kaldın kardeşim. Daha önce gönderseydin bari. Sadece o değil ki… Bizim bütün belediye başkanlarımızın telefonlarını dinliyorlar. Başkanlar için özel masalar kurdular, bütün alınan elemanlara bakıyorlar. Baksınlar. Eğer terör örgütüyle iltisaklı varsa ilgili kamu kuruluşu devlet geleneğinde uyarılır. Ekonominin kötü gidişinin halk tarafından yeterince içselleştirilmesini istemiyorlar.”

İktidarın İBB kaynaklarını kullanmak istediği için konunun üzerinde durduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Orayı Ekrem bey derledi, toparladı, Uluslararası finans desteği sağladı… Devletin bütçesini çok rahat kullanamıyorlar ama “İstanbul’u alırsak seçimlerde istediğimiz kadar rahat para harcarız” gibi bir anlayışları olabilir. Türkiye’yi rezil etmeye kimsenin hakkı yok. İsterlerse 100 tane müfettiş göndersinler. Mansur Yavaş için de faturaları PKK’lılar dağıtacak demişlerdi. İktidarda kalmak için atmayacakları yalan yok” değerlendirmesindi bulundu.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s