28 ŞUBAT DAVASI : 28 ŞUBAT (1997) DAVASI’NDA HÜKÜM GİYMİŞ BULUNAN, HEPSİ DEDE OLMUŞ, “EMEKLİ PAŞALARIMIZA”, BU GÜNLER DE ELBET GEÇER,


KUMPASLAR TARİHİNE NOT DÜŞEN BİR YAZI *

28 ŞUBAT (1997) DAVASI’NDA HÜKÜM GİYMİŞ BULUNAN, HEPSİ DEDE OLMUŞ, “EMEKLİ PAŞALARIMIZA”, BU GÜNLER DE ELBET GEÇER,

Posted on January 9, 2022 by Nacikaptan

Değerli arkadaşlar,

Sayın Prof. Dr. Tolga Yarman aşağıda paylaştığım önemli yazısında, AB/D, İsrail ve Tarikatların, işbirlikçi siyasetçilerin emperyalizmin şemsiyesi altına toplanarak ve hukuku da bir manivela olarak kullanıp sahte uydurma kanıtlarla ülkemizi nasıl kırdıklarını, zayıflattıklarını, TSK’nın en değerli, aydın, Kemalist kadrolarını tasfiye ederek Devletin, toplumun, ülkemizin nasıl korunaksız bırakıldığını anlatıyor. BOP sonlandı dense de örtülü ve gizliden devam ediyor. Türkiye’nin sadece kamu kurumları çökertilmedi, sistematik olarak ekonomisi de çökertildi. ULUS ORDUSU olmayan ülkeler korunaksızdır ve EMPERYALİZM için kolay av olurlar. Ve Türkiye küresel baronlar, şirketler için masada menüye konmuştur.

TSK’nın güçsüzleştirilmesi, hiyerarşik yapısının değiştirilerek atama ve terfilerin liyakat yerine siyasetçilerin kararına bırakılması, Ordu içinde tarikatların yapılanarak güçlenmesi ve birliğin, disiplinin bozulması AKP iktidarı/Erdoğan’ın planlı ve sistematik bir projesidir.

Kemalist, birkaç üniversite bitirmiş, birkaç dil bilen, aydın, kültürlü ve YURTSEVER KOMUTANLARI, ASKERLERİ emperyalizm sevmez ve istemez. İşte bu temel nedenle KEMALİST/YURTSEVER askerler işbirlikçi siyasetçiler tarafından kumpaslarla tasfiye edilmiş ve edilmektedir.

Askeri okullar, askeri hastahaneler kapatılmıştır. TSK’nın kadro ihtiyacı sözde askeri akademiler tarafından karşılanıyor. Askeri okullara girecek olan öğrenci adayları tarikatların ve Sadat’ın temsilcileri tarafından seçiliyor. Kışlalardaki cami ve mescidlerde farklı tarikatlardan olan askerler, farklı renkte takkeler giyiyor ve ibadetlerde bir araya gelmekten kaçınıyorlar. Böylece ordu içinde bölünmeler ve kamplaşmalar oluyor. Bir çatışma durumunda komutan mı, imam mı emir verecek?

TSK gittikçe zayıflıyor. Yakın zamanda Sahil Güvenlik Akademisinde camiye gitmeyen öğrenciler imam tarafından fişlenerek komutana rapor edildiği yazıldı. İmam ise kışlada kendisine tahsis edilen lojmanda oturuyor. İmamın Eşi makam aracını kullanıyor.

Kurmaca davalarla yargılanan, tarikat imamı olan savcı ve yargıçlarca yaşamları, onurları, rütbeleri, özgürlükleri çalınan, caza alan, hapiste yatmış ve yatmakta olan ve görevde olup da halen ATATÜRK’ün askeri olan tüm yurtsever komutanları, askerleri, aydınları saygı ile selamlarım.

Gün olacak, devran dönecektir. Tarih bir sahnedir ve askerimize, aydınlarımıza bu işkenceleri yapanlar, ülkemizi savunmasız ve güvensiz bırakanlar, emperyalizme aracı olanlar bu kez sanık sıralarına oturacak ve yaptıklarını hesabını vereceklerdir.

Bu giriş yazısını, bu günleri engin öngörüsü ile anlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün, 31 Temmuz 1920 tarihinde, Afyonkarahisar Kolordu Dairesi’nde subaylara hitaben yaptığı konuşmadan bir bölüm ile sonlandırıyorum.

Naci Kaptan / 09 Ocak 2022

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s