İSTİHBARAT DOSYASI : Halk otobüsüne para vermek istemeyen istihbaratçı deşifre oldu !!!! Kabak otobü ste bulunan polisin başına patladı


Halk otobüsüne para vermek istemeyen istihbaratçı deşifre oldu !!!! Kabak otobüste bulunan polisin başına patladı

Bir polisin halk otobüsünde, istihbaratçı olduğu iddia edilen bir şahısla yaşadığı ilginç olay gündeme bomba gibi düştü.

Memurlar.Net’te yer alan “PolisBirey” isimli kullanıcı halk otobüsünde yaşadığı olay sonrası açığa alındığı anlattı.

İddiaya göre bir istihbaratçı, polis kimliği göstererek halk otobüsüne ücretsiz binmek istedi. Şoför, şahsa “Polis misin?” diye sordu.

İstihbaratçıdan “Cumhurbaşkanlığı personeliyim” yanıtı geldi. Şoför bu kez “İstihbaratçıysan neden polis rozetin var” diye sordu.

Otobüste bulunan bir polis ise duruma müdahale etmek istedi. Polis, istihbaratçı olduğunu iddia eden şahsın kimliğini kontrol etti.

Polis, istihbaratçı olduğunu söyleyen şahsın kimliğinde 2000 doğumlu olduğunu görünce ve üzerinden polis rozeti de çıkınca inanmadı, emniyete götürdü.

İstihbaratçı olduğu iddia edilen şahıs, polise tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı personeli olduğunu ve bağlı bulunduğu kurumda 18 yaşında kişilerin de çalıştığını söyledi.

Emniyette şahsın istihbaratçı olduğu teyit edildikten sonra olaya müdahale eden polis açığa alındı.

Yaşadığı olayı Memurlar. Net’te anlatan polis ihraç edip edilmeyeceğini merak ediyor.

İşte “PolisBirey” isimli kullanıcının anlattığı olay:

3 gün önce gece iş çıkışı şehir içi halk otobüsüne bindim evime gitmek için. Otobüs polislere bedava sadece kimlik göstererek biniyoruz. Gece 11 civarı bindim otobüse. 1 durak ilerde bir şahıs bindi cüzdandan kimlik gösterdi. Şoför dikkatlice kontrol etti polis misin dedi. Cumhurbaşkanlığı personeliyim dedi.

Otobüs şoförü de o zaman niye cüzdanında polis rozeti var dedi. Kimlik göster dedi otobüs şoförü. Şahıs kimlik gösterdi. Otobüs şoförü istihbaratçıysan niye polis rozetin var dedi tekrar. Yanlarına yanaştım kimliğimi ibraz ederek kimliğinizi görebilir miyim dedim. Gösterdi. Kimlikte istihbarat yazıyordu. Doğum tarihi 2000’di ama cüzdanda da polis rozeti vardı bende inanmadım.

Otobüsü durakta bekleterek ekip çağırdım. Israrla yanlış yaptığımı cumhurbaşkanlığı personeli olduğunu görevlendirme ile buraya geldiğini söyledi. Hiç dinlemedim çünkü doğum tarihi 2000, kimlik istihbarat rozet polis.

Ekip geldi. Polis merkezine gittik. Şahsın istihbarat personeli olduğu doğrulandı. Şahıs benimle biraz tartıştı polis merkezin’de doğum tarihin 2000 ondan şüphelendim dedim. 18 yaşında personeller var neyden şüpheleniyorsun diyerek sert çıktı.

Bugün sabah itibarıyla açığa alındım. Görevli istihbarat personeline zorluk çıkardığım ifa ettiği göreve engel olduğum için. Bu durumda ne yapmam lazım. Bu emniyette hiç mi değerimiz yok. Sonuç ne olur 3 senelik memurum asaletim tasdik oldu. İhraç olur muyum?

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s