İSTİHBARAT DOSYASI : Soylu’nun 350 Kişilik Ordusu Kim ??? Soylu’nun İstihbarattaki Yapılanma sı Ne ??? MASAK Baskını MASAK Operasyonu Neden Yapıldı !!!!!


Soylu’nun 350 Kişilik Ordusu Kim ??? Soylu’nun İstihbarattaki Yapılanması Ne ??? MASAK Baskını MASAK Operasyonu Neden Yapıldı !!!!!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Emniyet bünyesinde yapmış olduğu paralel yapılanma ve istihbarat teşkilatını ele geçirdiği iddiaları ile ilgili bir video izlenme rekorları kırıyor.

Özellikle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun MOBESE kayıtlarının medyaya servis edilmesi ile ciddiyeti konuşulan ve gündem olan “Emniyet ve Güvenlik” konusu sonrası Süleyman Soylu’nun emniyetteki konumu araştırılmaya başlandı.

9 ŞUBAT 2022

İktidardaki gücü gözlerden kaçmayan Süleyman Soylu’nun gizli gücü ve gizli yapılanması olarak medyada yer bulan 350 kişilik ordusunu anlatarak hem emniyetteki paralel yapısını ve baskılarını hem de paranın adresi olan MASAK’a yapılan operasyonun perde arkasının anlatıldığı video sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Süleyman Soylunun gizli gücü ve gizli yapılanması olarak medyada yer bulan 350 kişilik ordusunu anlatarak hem emniyetteki paralel yapısını ve baskılarını hem de paranın adresi olan MASAK’a yaptığı operasyonun nedenini anlattığı video ile Cevheri Güven merak konusu oldu.

Gülen Hareketi mensubu olmakla suçlanan ve Nokta dergisinin 2-8 Kasım 2015 tarihli kapağı neden gösterilerek tutuklanan gazeteci Cevheri Güven’in Sülayman Soylu hakkındaki iddialarını anlattığı YouTube videosu kısa sürede çok fazla bir izlenme sayısı elde etti ve sosyal medyada da yer almaya başladı.

Videoda Cevheri Güven “SİT” adlandırması ile Süleyman Soylu İstihbarat Teşkilatı olarak emniyette paralel bir yapı oluşturulduğu ve bu yapının bünyesinde 350 sivil çalışanın bulunduğu ve bu kanal ile de Emniyet İstihbarat Teşkilatı’na ciddi yaptırım uyguladığı anlatılıyor.

Ayrıca Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’ı karşı karşıya getiren MASAK operasyonunun ise Süleyman Soylu’nun zenginleşmek için paranın bulunduğu kişileri fişlemek ve kıskaca almak amacı ile yapıldığı aktarılıyor.

Videoda Süleyman Soylu paralel yapılanmasının mevcut ve olası muhtemel hedefleri izlemek, haklarında data toplamak için kullanıldığı, bu sistem için de Çin’den ve İsrail’den çok ileri teknoloji yazılımlar bile satın alındığı söylenirken çok ciddi bir yapılanma olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca videoda Sülayman Soylu’nun bu yapılanması AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a korku rejimi hizmeti sağladığı ve Soylu’ya da ihtiyacı olan verileri sağladığı söyleniyor.

Videoyu hazırlayan gazeteci Cevheri Güven kimdir?

25 Kasım 1977, Erzurum) doğumlu Cevheri Güven eski gazetecilerden olup Nokta dergisi eski genel yayın yönetmenidir.

3 Kasım 2015 tarihinde “halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik etmek” suçlamasıyla tutuklanmış, 29 Aralık 2015’te ise adli kontrol şartı ile tahliye edilmiştir. Bunun üzerine kaçak yollarla Türkiye’yi terk edip Almanya’ya yerleşmiştir.

Gülen Hareketi mensubu olduğu iddia edilen Cevheri Güven, günümüzde Youtube’da gündeme dair gerçekten ilgi çekici videolar yayınlayıp bilgi vermekte.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Güven, 1999’da Cem Uzan’ın sahibi olduğu Star Gazetesinde iş hayatına başlamıştır. Eğitim ve güvenlik alanlarında haberler yayınlayan Güven 2004 yılında Cem Uzan’ın hükümetle yaşadığı siyasi gerilimler nedeniyle Star Gazetesi’ne de TMSF tarafından el konulması sonrası Star’dan istifa etmek durumunda kaldı.

Güven, bir süre işsiz kaldıktan sonra aktifhaber.com web sitesini kurdu. 2007 yılında aktifhaber’den ayrıldı. 2009 yılında tekrar Star Gazetesine katıldı ve Ankara haber müdürü olarak görev yaptı. Mayıs 2015’te ise Nokta dergisine genel yayın müdürü oldu.

Nokta dergisinin 2-8 Kasım 2015 tarihli kapağı neden gösterilerek Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan tutuklandı. Derginin kapağında ise Türkiye’nin bir iç savaşa sürüklenebileceğine ilişkin endişeler dile getiriliyordu.

Güven ve Çapan, ilk olarak “halkı silahlandırarak isyana teşvik” suçlamasıyla gözaltına alınıp ardından suç vasfı değişerek “suç işlemeye tahrik”ten tutukluluğa sevk edildiler. Ancak Sulh Ceza Hakimliği ‘hükümete karşı silahlı isyana teşvik’ suçlamasıyla Güven ve Çapan’ı suçun vasfını değiştirerek tutukladı.

Mahkeme en son kararı “Cumhurbaşkanı’na hakaret” olarak değiştirmesi ile dikkat çekerken 58 gün tutuklu kalan Çapan ve Güven, 29 Aralık 2015’te çıktıkları ilk duruşmada tahliye edildiler ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Güven ve Çapan tutuklu kaldıkları 58 günü tek kişilik hücrelerde tecritte Metris ve Silivri Cezaevinde geçirdiler. İkilinin serbest bırakılması için sivil toplum kuruluşları ve muhalefet partilerinden çeşitli girişimler yaşandı ve bu arada tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül de tek kişilik hücrelerde Silivri Cezaevi’nde, Güven ve Çapan’ın yan tarafına konuldular.

Cevheri Güven Mayıs 2017’de İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Nokta Dergisi’nin 2-8 Kasım 2015 tarihli kapağı nedeniyle yargılandığı davadan, “İç savaş çıkarmaya çalışmak” suçlamasıyla 22,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Derginin sorumlu yazı işleri müdürü Murat Çapan da aynı cezayı almıştı. Murat Çapan tutuklanarak cezaevine kondu. Cevheri Güven, yurt dışında bulunduğu için tutuklanamadı. Güven hakkında açılan diğer davalar ise yurt dışında bulunması nedeniyle sürdürülemiyor.

24 Aralık 2021’de yayımlanan Resmi Gazete’de ise; Türkiye’de bulunan tüm malvarlıklarının dondurulduğu belirtilmiştir.

Cevheri Güven, karısı ve iki çocuğu ile beraber 2016 yılının başından beri yurt dışında yaşamaktadır.

Bu arada bir yıla aşkın süredir Sedat Peker’in video ve tweetlerini analiz eden Cevheri Güven, 15 Ağustos 2021 tarihinde yayınladığı videoda, Sedat Peker’in Hulusi Akar ve Hakan Fidan ile anlaştığını iddia etmişti.

Video linki için TIKLAYIN!

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s