RUSYA – UKRAYNA SAVAŞI /// İstihbarat şefi açıkladı : Putin savaşı kazanamaz !!!!


İstihbarat şefi açıkladı : Putin savaşı kazanamaz !!!!

MI6 şefi savaşın ‘kazanılamaz’ olduğu konusunda uyarıda bulunurken, eski savunma şefi, Kiev 10 gün daha dayanırsa Rusya‘nın nakit ve silahlarının tükeneceğini söyledi.

27.02.2022

İngiltere‘nin MI6 Gizli İstihbarat Servisi başkanı, Rusya‘nın Ukrayna‘daki savaşının ‘kazanılamaz’ olacağına inandığını çünkü Başkan Vladimir Putin‘in ülke halkı üzerinde hiçbir zaman siyasi zafere ulaşamayacağını söyledi.

MI6 şefi Richard Moore, komşusunun askeri gücünü ve şiddetli kararlılığını hafife aldığı için Putin’in güçlerinin nihayetinde Ukrayna’da başarısız olacağını öne süren rapora katıldığını söyledi.

58 yaşındaki Moore’un katıldığı makale, King’s College London’da Emeritus Savaş Çalışmaları Profesörü Lawrence Freedman tarafından kaleme alındı.

Profesör Freedman, ‘Pervasız Kumar’ başlıklı makalesinde, Putin’in ‘Ukrayna’ya takıntılı hale geldiğini ve savaş bahanesi gibi görünen ancak kendi görüşlerini de yansıtabilecek çirkin teorilere eğilimli olduğunu’ söyledi.

Moskova için zaferin Ukrayna hükümetini deviren başarılı bir işgal şeklinde değil, Ukrayna halkını kazanmakla geldiğini yazdı. Profesör, ayrıca bunun Rusya’nın gücünün yetmediği bir şey olduğunu kaleme aldı.

Profesör Freedman, "Hükümet başkentin kontrolünü kaybedip kaçmak zorunda kalsa ve Ukrayna kuvvetlerinin komuta sistemleri bozulmaya başlasa bile bu Rusya’nın savaşı kazandığı anlamına gelmez" diye yazdı.

Moore, makaleyi 130 binden fazla Twitter takipçisiyle paylaştı ve şöyle yazdı: "Büyüleyici. Bana mantıklı geldi.’

Diğer istihbarat kaynakları, Putin’in Ukrayna ile savaşının Kremlin’in "aşırı güveni", zayıf taktik planlaması ve ulusların hayatta kalması için savaşan Ukraynalıların şiddetli direnişi nedeniyle sürmeyeceğini ileri sürdü.

MI6 şefi savaşın "kazanılamaz" olduğunu öne sürdü ve Kiev 10 gün daha dayanırsa Rusya’nın nakit ve silahlarının tükeneceğini söyledi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s