MEDYA DOSYASI /// ABD’li emekli albay Richard Outzen’den firari FETÖ’cü Erdemir’e : Bu mankafaya inanmayın


ABD’li emekli albay Richard Outzen’den firari FETÖ’cü Erdemir’e : Bu mankafaya inanmayın

ABD’li emekli albay Richard Outzen Twitter’da Türkiye’nin Ukrayna’ya yardım etmediği, NATO için bir tehdit olduğunu söyleyen eski CHP milletvekili, firari FETÖ’cü Aykan Erdemir’e "Zelenski’ye mi bu mankafaya mı inanacağız" diye cevap verdi.

Yıllardır ABD’de Türkiye karşıtı söylemlerle propaganda yapan Demokrasileri Savunma Vakfı (FDD) Türkiye Direktörü, FETÖ’nün kalemşörü Aykan Erdemir Ukrayna Rusya savaşında da sosyal medyada algı operasyonuna girişti.

FETÖ’cü Erdemir Rusya’nın Avrupa Konseyi üyeliğinin askıya alınmasına dair oylamada Türkiye’yi hedef alarak Erdoğan Türkiye’sinin raydan çıktığını Ukrayna’ya sırtını dönerek Rusya’ya siper olduğunu yazdı.

FETÖ’CÜ ERDEMİR’E CEVAP

Erdemir’in algıya oynayan paylaşımına tepki gösteren Jeopolitik analist olarak çalışan emekli albay Richard Outzen "Zelenski’ye mi bu mankafaya mı inanacağız" dedi.

"TÜRKİYE’YE KİNİNE RAĞMEN ŞU GERÇEĞİ KABUL ET"

Outzen Erdemir’e daha sonra paylaştığı mesajında Türkiye’nin Rusya’nın Libya, Suriye ve Azerbaycan’daki planlarını bozduğunu hatırlatarak "Düşmanca tavırlarına rağmen, kabul et ki Türkiye Ukrayna’yı destekledi." dedi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s