MOSSAD DOSYASI : İsrail İstihbarat eski Başkanı Kedmi, Rusya’ya karşı topyekün bir savaş hali ol duğunu söyledi


İsrail İstihbarat eski Başkanı Kedmi, Rusya’ya karşı topyekün bir savaş hali olduğunu söyledi

İsrail istihbarat kurumu Nativ’in eski başkanı Yakov Kedmi, Rusya’nın Ukrayna’daki özel askeri operasyonun derin köklerinin araştırılması gerektiğini kaydederek, "Rusya’ya karşı topyekün bir savaş var, üstelik uzun yıllardır devam ediyor." dedi.

Devlet Rossiya-1 televizyon kanalına konuşan İsrailli uzman, Batı’nın daha önce Ukrayna’da Neo Nazileri örgütlemek için propaganda dahil çeşitli faaliyetlerde bulunduğuna dikkat çekt. Kedmi, "Bu özel operasyonun derin kökleri var. Rusya’ya karşı, daha doğrusu Rus devletini yıkmak için topyekün bir savaş yapılmakta. Üstelik uzun yıllardır bu savaş var. Dikkat ederseniz bugün onlar (Batı) açık şekilde bunu ifade ediyor" diye konuştu.

Kedmi, "Rusya bu durumda nasıl uzlaşı sağlasın? Yani sizi yıkmak için topyekün bir savaş yapıyorlar, sizi yıkmaya çalışıyorlar. Hedefleri bu. Bunlarla uzlaşma sağlanır mı? Bu güçlerle nasıl bir uzlaşı sağlayacaksınız ki? "Ya siz ya da sizi" diye klasik bir deyim var. Batı Rusya’yı yıkmak için bu savaşı devam ettirdiği sürece Moskova’nın başka bir seçeneği kalmıyor. Batı, bu faaliyetlerinden vazgeçmeli" dedi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s