KÜRESEL ÖRGÜTLER DOSYASI /// Hüseyin Vodinalı : Masonları, Illuminati’yi filan unutun yeni trend Dav os küresel liderleri


Hüseyin Vodinalı : Masonları, Illuminati’yi filan unutun yeni trend Davos küresel liderleri

19 Şubat 2022

Hüseyin Vodinalı yazdı…

Görünüşü ve giyim tarzıyla sinemadaki ünlü Dr. Evil (doktor kötülük) karakterine benzeyen Klaus Schwab, yaklaşık 50 yıl önce, bugün dünya çapında etkili olan Davos Dünya Ekonomik Forumu’nu (WEF) kurdu.

Schwab, 2020’de dünya liderlerine yönelik COVID-19 pandemi “fırsatını” kullanarak küresel ekonomiyi teknokratik distopik bir totaliter yönetime çevirecek “The Great Reset” (Büyük Sıfırlama) adlı bir kitap yayınladı.

Schwab’ın WEF’i, teknokratik bir totalitarizm için küreselci gündemi ortaya koyuyordu.

Klaus Schwab, yaklaşık 30 yıl önce, Davos “geleceğin küresel liderleri” adlı küresel “kadro okulu” kurdu.

Davos kadrosunun ilk grubu 1993’te seçildiğinden beri, 1400’den fazla “geleceğin küresel lideri” Davos mezunlarının biyografilerinde nadiren bahsedilir.

Klaus Schwab ve onun Dünya Ekonomik Forumu’ndaki zengin destekçileri, uçsuz bucaksız bir ağ ören bir örümceğin sabrıyla, modern tarihin ya da belki de şimdiye kadarki en etkili politika aktörlerini yarattılar.

Bill Gates (WEF 1993 mezunu) ve Gates Vakfı, ABD NIAID’den Tony Fauci ile birlikte mRNA gen-düzenlemeli aşı hikayesinin merkezinde yer alıyor. Gates, Angela Merkel, Tony Blair, Gordon Brown ve diğerleri ile birlikte WEF kadrosunun ilk grubu için 1993’te, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nı bile kurmadan önce Schwab tarafından seçildi.

DSÖ ifşacısı İsviçreli epidemiyolog Astrid Stuckelberger’e göre, Gates Vakfı’nın parası, yozlaşmış BM Dünya Sağlık Örgütü’nün kontrolünü fiilen satın aldı.

Stucelberger olayı şu sözlerle anlattı: “Ben orada olduğumdan beri DSÖ değişti… 2016’da bir değişiklik oldu… Bu çok özeldi: Bill Gates liderliğindeki GAVI (Küresel Aşı ve Bağışıklama Birliği) gibi sivil toplum kuruluşları 2006 yılında bir fonla DSÖ’ye katıldılar. O zamandan beri, DSÖ yeni bir tür uluslararası örgüt haline geldi. GAVI, BM’deki diplomatlardan daha fazla nüfuz ve tam bağışıklık kazandı.“

Gates’in vakfı, Schwab’ın WEF’i ile birlikte 2000 yılında küresel GAVI-The Vaccine Alliance’ı kurdu.

WEF Küresel Liderler sınıfının bir başka kötü şöhretli mezunu José Manuel Barroso, (2004-2014 yılları arasında Avrupa Komisyonu Başkanı, Goldman Sachs International’ın eski başkanı, Bilderberg Yönlendirme Komitesi üyesi) Gates’in CEO’su olarak atandı.

Ocak 2021’de mRNA aşıları kullanıma sunulduğunda GAVI aşı ittifakını finanse etti.

Barroso şimdi Gates ve WHO için mRNA aşılarına yapılan küresel harcamaları denetliyor.

Pfizer’in CEO’su Albert Bourla da, WEF Gündem Katılımcısı’dır.

Pfizer Başkan Yardımcısı Vasudha Vats (WEF 2021), bir WEF “küresel lider” üyesidir.

Diğer önemli mRNA aşı üreticisi Moderna’nın CEO’su Stéphane Bancel (WEF 2009 mezunu), pandemiden önce 2016 yılında çeşitli bulaşıcı hastalıklar için mRNA tabanlı aşı projelerini ilerletmek için Bill & Melinda Gates Vakfı ile küresel bir sağlık projesi çerçeve anlaşması imzaladı.

Bancel aynı yıl, Tony Fauci ve NIAID ile de küresel bir sağlık projesi çerçeve anlaşması imzaladı.

Ocak 2018’de JP Morgan Sağlık Konferansı’nda, dünyanın COVID-19’u duymasından bir yıldan fazla bir süre önce Gates, “CureVac ve Moderna gibi şirketleri aşı ve ilaç geliştirme için mRNA yaklaşımları konusunda destekliyoruz” dedi.

Davos pandemi gündeminin ikinci önemli bileşeni, özellikle AB ve Kuzey Amerika’da tarihteki en acımasız karantina ve zorunlu aşılama önlemlerini destekleyen uluslararası kilit politikacılar topluluğu oldu.

Kilit aktörlerin çoğu Davos WEF Genç Küresel Liderleridir.

DAVOS SİYASETÇİLERİ

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Aralık 2021’de emekli olana kadar en şiddetli COVID kilitlenmelerinden birine liderlik etti. Merkel 1993’teki ilk WEF mezunlarındandı. Alman Sağlık Bakanı Jens Spahn (WEF 2012), aynı zamanda bir Davos mezunuydu. Spahn, kitlesel mRNA baskılarını uyguladı ve gereksiz karantinaları zorladı. Spahn eski bir ilaç lobicisiydi. 2009’dan 2011’e kadar Almanya Sağlık Bakanı olan Philipp Rösler, 2014 yılında Schwab tarafından WEF Genel Müdürü olarak atandı.

Schwab tarafından Ocak 2022 Davos Toplantısına Özel Konuşma yapmak üzere davet edilen Şansölye Olaf Scholz yönetiminde kurulan koalisyon da Davos mezunlarıyla dolu. Almanya’nın yeni Dışişleri Bakanı Yeşil lider Annalena Baerbock (WEF 2020), Şansölye adayı olmadan hemen önce Küresel Lider olarak seçildi. Hızlı bir Atlantikçi olan Baerbrock, bir WEF Gündem Katılımcısı ve WEF Yönetim Kurulu üyesi olan Al Gore’un yakın arkadaşı Jennifer Morgan’ı Greenpeace’in başına seçti.

Eski Alman Yeşiller Partisi başkanı Cem Özdemir de (WEF 2002) yeni kabinede Tarım ve Beslenme Bakanı oldu.

Fransa’da Emmanuel Macron (WEF 2016), WEF Küresel Liderler programına katılmak üzere seçildikten sadece bir yıl sonra, 2017’de partisiz ve gizemli bir şekilde Fransa Cumhurbaşkanı oldu.

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi de olan Macron, ilk iş olarak, iç pasaportlar ve zorunlu aşılar da dahil olmak üzere, dünyadaki en katı COVID önlemlerinden bazılarını uygulamaya koydu.

Davos kulübündeki diğer AB politikacıları arasında Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis (WEF 2003), Belçika Başbakanı Alexander De Croo (WEF 2015) yer alıyor. Her ikisi de ciddi COVID önlemleri aldı. Genç ve güzel Finlandiya Başbakanı Sanna Marin (WEF 2020) Finlandiya’da ciddi karantinalar ve olağanüstü hal ilan etti. Birleşik Krallık’ta eski İşçi Başbakanı Gordon Brown (WEF 1993), Nisan 2021’de DSÖ tarafından “yoksul ülkelerde” COVID aşısı için 60 milyar dolarlık bir programı teşvik etmek üzere seçildi. Brown, Eylül 2021’de DSÖ Küresel Sağlık Finansmanı Elçisi oldu.

Kuzey Amerika’da Justin Trudeau’nun şiddetli ve hatta faşizme kayan sıkıyönetim uygulamalarına karşı büyük bir halk isyanına maruz kalan Kanada hükümeti de Davos ajanlarıyla dolu.

Trudeau’nun kendisi Davos WEF Gündem Katılımcısı ve Davos’ta sık sık söz alan bir konuşmacıdır. Schwab, 2016’da Trudeau’yu şu sözlerle tanıtmıştı: “Dördüncü Sanayi Devrimi’nden çıkacak dünyayı daha fazla temsil edebilecek birini hayal edemiyorum.”

Trudeau için kilit COVID aktörü, WEF Mütevelli Heyeti’nde bulunan ve Trudeau’nun COVID müdahalesine liderlik eden Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Chrystia Freeland’dır.

Ottawa’daki diğer WEF temsilcileri, Dışişleri Bakanı Mélanie Joly (WEF 2016) ve Aile Bakanı Karina Gould’dur (WEF 2020).

ABD’de Biden İdaresi’nin üst düzey atamaları arasında Beyaz Saray Coronavirüs Koordinatörü Jeffrey Zients (WEF 2003) yer alıyor. Bir diğer isim ise Davos tarafından seçilmesinin ardından bir anda Başkanlığa adaylığını açıklayan Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg (WEF 2019). Samantha Power (WEF 2003), CIA’nın yurtdışındaki faaliyetleriyle yakından bağlantılı en büyük dış yardım kuruluşu olan USAID’in başıdır.

Dünyadaki herkesin zorunlu aşılarla çocuklar için bile tam olarak aşılanması için çalışan Harvard profesörü Rebecca Weintraub (WEF 2014), Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı Ulusal Aşı Danışma Komitesi’nin danışmanıdır.

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom (WEF 2005) ile Colorado Valisi Jared Polis (WEF 2013) ülkenin en şiddetli karantina yanlılarından.

Avustralya ve Yeni Zelanda, dünyanın en şiddetli COVID tiranlık rejimlerinden ikisi olmuştur. Avustralya’da Sağlık Bakanı Greg Hunt, 2001’de WEF Strateji Direktörü ve 2003’te WEF Küresel Lideriydi. Hunt şimdi hükümetin katı COVID-19 politikalarını kontrol ediyor.

Yeni Zelanda’da, Başbakan Jacinda Ardern (WEF 2014), Eylül 2019’da New York’ta Bill Gates ile Gates Vakfı’nın ünlü ve şaibeli ‘Event 201’ tatbikatına katılmıştı.

Ardern, Yeni Zelanda’da sokağa çıkma yasağı getirdi, çoğu insan hakkını ortadan kaldırdı ve uluslararası seyahati neredeyse yasakladı.

Bu arada tüm bu isimlerin Covid sıkıyönetimlerinin yanı sıra hızlı birer Amerikancı ve Rus-Çin düşmanı NATO yanlıları olduğunun da altını çizelim.

Türkiye’den de Ali Babacan 2005’te Davos Genç küresel Liderler kervanına katılanlar arasında.

Babacan ile birlikte aynı yıl Türkiye’den Koç Holding Bilgi Teknolojisi Grubu Başkanı Ali Koç, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Arzuhan Yalçındağ bulunuyor.

Bu arada küçük bir not; Ekonomi Bakanı Nebati’nin Londra’da yaptığı son finans toplantısının sponsoru Şahenk, Nebati’nin toplantılardaki tercümanı da Trendyol Genel Müdürü Çağlayan Çetin idi.

Trendyol kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu’nun da Davos Küresel Genç liderleri arasında olduğunu not olarak düşelim.

DAVOS UYUMLU STK’LAR

Rajiv Shah’ın (WEF 2007) başkanı olduğu Rockefeller Vakfı da Büyük Sıfırlama (Great Reset) ve Covid 19 söylemlerinde başrollerde. Etkili Rockefeller Vakfı’nın başkanı olarak Shah, WEF Gündem Katılımcısı. Son derece etkili bir başka ABD politika düşünce kuruluşu olan New York Dış İlişkiler Konseyi (CFR) , COVID-19 gündemine derinden bağlı.

Thomas Bollyky (WEF 2013) CFR Küresel Sağlık Programı Direktörüdür ve eski bir Gates Vakfı ve DSÖ danışmanıdır. Bollyky, Pandemi Hazırlığını İyileştirme: COVID-19’dan Dersleri (2020) başlıklı CFR Görev Gücü’nü yönetti.

Jeremy Howard (WEF 2013), COVID-19’un başlangıcında zorunlu yüz maskeleri için dünya çapında bir kampanya düzenleyen bir Avustralyalı.

Mustapha Mokass (WEF 2015), Schwab 4. Sanayi Devrimi gündemi için bir aşı pasaport sistemi geliştirdi.

Bu arada ünlü George Soros da Davos’un paydaşlarından.

Soros, Schwab’ın Dünya Ekonomik Forumu’nun Gündem Katılımcısı ve Davos’un sık sık konuğu.

Oğlu Alexander Soros, Açık Toplum Vakıfları Başkan Yardımcısı ve Dünya Ekonomik Forumu’nun 2018’deki Genç Küresel Liderlerinden biridir.

Bilindiği gibi Soros 1980’lerden bu yana onlarca yıllık Renkli Devrimleri finanse etmesi, tartışmalı bir şekilde, 1991’deki Sovyetler Birliği’nden 2011’deki Arap Baharı’na ve 2014’teki Ukrayna’ya kadar her yerde çöken rejimlerle tanınıyor. Son dönemde Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’e takık olan Soros, elindeki tüm güçlerle WEF Davos çetesinin ve “Büyük Sıfırlama” gündeminin de emrinde.

KÜRESEL MEDYA

Küresel kapitalistler kulübü tarafından yönetilen medyanın rolü, benzeri görülmemiş COVID-19 ve NATO propaganda saldırısının merkezinde yer alıyor.

Davos ve Schwab’ın WEF’i de bunun ortasında.

Bugün NATO ve Amerikan saldır organı olarak Ukrayna üzerinden görev yapan CNN, pandemide korkuyu teşvik eden ve mRNA aşılarını savunan en kötü şöhretli propaganda kuruluşlarından biri.

CNN ve Davos’un bağlantıları tahmin edebileceğiniz gibi çok sağlam.

Dr. Sanjay Gupta (WEF 2010), CNN’in baş tıbbi muhabiri, COVID-19 derin olayındaki resmi anlatıyı teşvik eden kilit bir rol oynadı. Dr. Leana Sheryle Wen (WEF 2018), The Washington Post’ta köşe yazarı ve CNN tıbbi analistidir. CNN’in “tıbbi yorumcusu” olarak Wen, COVID-19 aşısı almamış Amerikalılar için hayatın “zor” olması gerektiğini öne sürdü. Eski bir CIA stajyeri olan Anderson Cooper (WEF 2008), önemli bir CNN sunucusudur. Jeffrey Dean Zeleny (WEF 2013) CNN için Ulusal Haberler Baş Muhabiridir.

CNN, mRNA aşıları ve COVID hakkında tek taraflı yorumlar üretirken, sosyal medya şirketlerinin son derece etkili sahipleri, tüm eleştirel ve aykırı görüşleri Goebbels’i utandıracak biçimde sansürlemekle meşgul.

Bunlar arasında CIA destekli Facebook’un milyarder sahibi Mark Zuckerberg (WEF 2009) ve Twitter yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Birleşik Krallık Ulusal Güvenlik Stratejisi Ortak Komitesi ve Lordlar Kamarası COVID-19 Komitesi üyesi Martha Lane Fox (WEF 2012) yer alıyor.

Larry Page (WEF 2005), muhtemelen dünyanın en sansürlü ve en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın milyarder bir kurucu ortağıdır.

Time dergisinin ve Salesforce bulut bilişiminin milyarder sahibi Marc Benioff (WEF Mütevelli Heyeti), Bill Gates ile de bağlantılı. Dawood Azami (WEF 2011), etkili Birleşik Krallık devlet yayın kuruluşu BBC World Service’de multimedya editörü.

Jimmy Wales (WEF 2007), DSÖ ve Davos gündemini tanıtmak için COVID ile ilgili girişlerin içeriğini kötü bir şekilde değiştiren Wikipedia’nın kurucusu.

Lynn Forester de Rothschild (WEF 1995), üçüncü kocası Sir Evelyn Robert de Rothschild ile birlikte, yaklaşan Yeşil sıfırlama ile birlikte COVID Davos gündemini tanıtan The Economist dergisinin sahibi. Şimdiki kocası Sir Evelyn ile İskoçya’daki 1998 Bilderberg Konferansı’nda Henry Kissinger tarafından tanıştırıldı.

Davos’un geleceğin küresel liderleri arasında yer alan diğer isimler arasında, JP Morgan Chase CEO7su Jamie Dimon (WEF 1996), Baron Jacob Nathaniel “Nat” Rothschild’in varisi ve oğlu Nathaniel Rothschild (WEF 2005) sayılabilir. David Mayer de Rothschild (WEF 2007) de, bir İngiliz milyarder ve yeşil gündem savunucusu.

Davos Global Liderlerine mentorluk yapmaya yardımcı olan WEF Stratejik kurumsal “ortakları” arasında Barclays Bank, Bill & Melinda Gates Foundation, Deutsche Bank AG, General Motors Company, The Goldman Sachs Group Inc., Google Inc., HSBC Holdings Plc, McKinsey & Company ve UBS de yer alıyor.

Tüm bunlardan sonra umarım ikna olmuşsunuzdur.

Dünyayı artık Masonlar ve İlluminaticiler değil, işte bu para babaları yönetiyor.

Paranın ise dini veya imanı bulunmuyor.

Para babaları eğer kar getirecekse bugünkü gibi bir Rusya-Amerika savaşına bile bahis oynayabiliyor.

Tıpkı daha önce de iki kez yaptıkları gibi.

Bunlar için demokrasi, “KÂR”, insan hakları “daha çok KÂR”, hür dünya ise “KÂR’ın gözüne üflemek” anlamına geliyor.

KAYNAKLAR:

LİNK : http://www.williamengdahl.com/englishNEO16Feb2022.php

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s