ANMA MESAJI : ÖZEL BÜRO GRUBU olarak Kahraman Komutanımız Muzaffer Tekin’i sevgi, saygı ve rahmet il e anıyoruz.


Kozmik Albay vefasını açıkladı !!!! Türk ordusunun Kıbrıs’taki efsane subayını böyle andı

ÖZEL BÜRO GRUBU olarak Kahraman Komutanımız Muzaffer Tekin’i sevgi, saygı ve rahmet ile anıyoruz.

Bir dönem FETÖ’nün en fazla saldırdığı isim olan ve Kozmik Albay olarak bilinen emekli Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü, Kıbrıs kahramanı subaylardan Muzaffer Tekin’i andı.

FETÖ’nün "Arınç’a suikast" tezgahıyla başlayan ve Albay’ın adres yazılı kâğıdı yutmaya çalıştığı yalanıyla süren Kozmik Oda operasyonunda kumpasın odağında olan Ankara’daki Özel Harp Dairesi’ne bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığı’nda görevli Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü, Kıbrıs kahramanı Muzaffer Tekin’i vefa ile andı.

Kendisi gibi FETÖ’nün hedefindeki isimlerden olan Muzaffer Tekin’e ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Büyükköprü, şu ifadeleri kullandı:

"Muzaffer Tekin TSK’nın yetiştirdiği en kahraman subaylardandır. Kıbrıs’ta ele geçirdiği tepeye ismi verilmiştir. Kozmik Oda davasında savcı,sanki tanımak suçmuş gibi Muzaffer Tekin ile irtibatın var mı diye sormuştu. Tanımaktan onur duyduğum komutanımı rahmet ve dua ile anıyorum"

MUZAFFER TEKİN KİMDİR?

Muzaffer Tekin, 1950 doğumlu emeklü yüzbaşıdır. 1972 Harp Okulu’ndan mezun olan Muzaffer Tekin, 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’na Komando Tugayı ile Teğmen rütbesinde katıldı ve üstün cesaret ve feragat Altın madalyası ile ödüllendirildi. Meslek hayatı boyunca, Türkiye’nin çeşitli birliklerinde görev yapan ve başarılarından dolayı birçok ödül alan Muzaffer Tekin, 1985 yılında ordudan emekli olarak ayrılmıştır. 1 Nisan 2015 tarihinde pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Muzaffer Tekin, 1985 yılında Tuzla’da Piyade Okulu’nda görevliyken 4 teğmenin dövülmesi hadisesinde, bilahare olayın geçtiği yerde meydana gelen tahribatla ilişkilendirildi ve askeri mahkemeye sevk edildi. Bunun ardından mahkeme süreci devam ettiği halde görevine iade edilen Muzaffer Tekin, ardından Askeri Şura kararı ile, mahkemenin neticesi beklenilmeden terfi durumunda olmasına karşın emekli edildi. Konu bunun üzerine sivil mahkemeye intikal etmiş olsa bile Muzaffer Tekin, bu olaydan beraat etti.

Muzaffer Tekin’in, 2006 yılında Danıştay’a ve Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırıların azmettiricisi olduğu iddia edilmektedir. Alparslan Arslan tarafından gerçekleştirilen Danıştay Saldırısı’ndan sonra kayıplara karışan Muzaffer Tekin, bu saldırının azmettiricisi ve saldırıyı düzenleyen çetenin lideri olmakla suçlandı. Bu olaydan birkaç gün sonra esrarengiz bir şekilde göğsünden bıçakla yaralanmış halde kimliği belirsiz kişilerce hastaneye bırakıldı. Söz konusu şahıslar polis gelmeden kaçtı. İntihar etmek istediği öne sürülen Muzaffer Tekin, ilk sorgusunda saldırganı tanıdığını açıkladı. Bazı çevrelere göre Muzaffer Tekin’in kimliği solun ve sağın milliyetçi kesiminin oluşturduğu Kızılelma koalisyonunu işaret etmekteydi.

Muzaffer Tekin, Ergenekon davasında silahlı terör örgütü yöneticisi olmak, zorla hükümeti ıskata teşebbüs, TC hükümetine karşı silahlı isyana tahrik, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri bulundurma suçlarından yargılanıyordu. Hakkında 2 ağırlaştırılmış müebbet, 258 yıldan 524 yıla kadar hapis isteniyordu. 5 Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 117 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s