MI6 (İNGİLİZ DIŞ İSTİHBARAT SERVİSİ) DOSYASI /// ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ : Başkan Hac ı Mustafa Palancıoğlu’na FETÖ’cü Rahmi Bıyık’ı MI-6 Başkanı Richard Moore mu yolladı ???


ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ : Başkan Hacı Mustafa Palancıoğlu’na FETÖ’cü Rahmi Bıyık’ı MI-6 Başkanı Richard Moore mu yolladı ???

31-03-2022

Joe Cocker’ın yorumuyla ‘Unchain my heart/kalbimi özgür’ bırak şarkısını dinlediniz mi? İnanır mısınız kalbimizi, aklımızı, bedenimizi ve dahi cebimizi özgür bırakmayan küresel bir kuşatma yaşıyoruz. Kahrolsunlar!

Bu eski bir hikaye sayılır. Bir bölümünü daha önce yazmıştım. Ocak 2014 ile Aralık 2017 arasında İngiltere’nin Türkiye Sefiri olarak görev yapan Richard Moore, o dönemde Hisarcıklıoğlu’nun da etkisiyle Kayseriİngiltere ilişkilerini güçlendirmek için çaba göstermişti.

30.07.2016’da dönemin İngiltere Büyükelçisi Richard Moore; Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından düzenlenen toplantıda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ile birlikte konuşmuştu.

2016 yılında birçok kez Kayseri’ye gelen Moore, bağevinde konuk olarak yakın ilgi gösterdiği dönemin Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’ı İngiltere fahri konsolosu olarak ataması, Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi açılış törenine katılmasıyla da dikkat çekmişti. İngiliz elçinin o dönem sürekli Kayseri’ye gelmesi yerel basının dikkatinden kaçmadı. Herkes “Bu elçi, neden buraya gelip duruyor” diye soruyordu.

Hatta, Abdullah Gül’ün misafiri olduğu ama buna rağmen Kayseri’de bir bağ evi kiralamış olabileceği bile yazıldı. Defalarca kente gelen Moore, bir ziyaretini gizli yapmıştı. Ve 3 gün bir bağ evinde kalmıştı.

Rıfat Hisarcıklıoğlu ile gittiği ve hiçbir resmi kuruma bildirmediği gizli ziyaretinde önce Çevreyolu üzerinde FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen bir butik otelde gizli görüşmeler yapmış, ardından FETÖ davalarını izlemiş… Moore, bu davalara o kadar önem vermiş ki, başka başka zamanlarda büyükelçilik yetkililerini defalarca kentteki FETÖ davalarını izlemek için Kayseri’ye göndermiş. Richard’ın kefil olduğu, referans verdikleri kefeni yırtmıştı.

-Mahmut Hiçyılmaz-

Elçi, o görüşmeleri yaparken nerede kalmış dersiniz? Kayseri basını yazıyor; Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’ın bağ evinde. Moore da Hiçyılmaz’a, İngiliz Fahri Konsolos Beratı vermiş. Dönemin Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İngiltere fahri konsolosu oluşuyla ilgili kamuoyunun tepkilerine karşı bir değerlendirmesinde şunları söylemişti:

Bu iş öyle hemen yapalım denilince olacak birşey değil. Bundan 1,5 yıl önce Valiliğe Büyükelçilikten yazmışlar, bana da ‘sen İngiltere’de eğitim görmüş birisin yapar mısın?’ diye sordular ‘olur’ dedim. Devletimizin de yaptığı, onların da yaptığı 1.5 yıllık bir inceleme araştırmadan sonra kabul edildi.

Ben İngiltere Büyükelçisi’nin Kayseri ziyaretinde benim Fahri Konsolosluğumu açıklayacağını da bilmiyordum. Rıfat Hisarcıklıoğlu beyle daha önceden planlanmış Kayseri programı olduğu için, 15 Temmuz olaylarının da üzerinden 10 gün gibi bir süre geçmişti, gelmeyin demek konumunda değildim. Gelmeyin deyip sanki olağanüstü bir durum devam ediyormuş gibi bir durum oluşturmakta doğru olmazdı.15 Temmuz sonrası ülkemizin dünya kamuoyuna anlatılmaya çalışıldığı bir dönemde biz de ülkemizi anlattık. Türkiye’den İngiltere’ye yapılan ihracatta Kayseri’nin oranını artırabilirsek katkı sağlamış oluruz. Konsolos olarak atandım diye de herhangi bir dokunulmazlığa bürünüyor değilim."

Moore’un Kayseri’ye karşı özel bir ilgisi vardı. Şimdi olmadığı söylenemez. Özellikle 15 Temmuz öncesi ve sonrası defalarca Kayseri’ye gitmişti. Araştırmalar devam ettikçe bu ilişki ağında bazı yeni isimler ortaya çıkıyor.

Düğün değil bayram değil Richard Moore kimi öptü?

Ortak noktaları ne biliyor musunuz? FETÖ’nün İngilizci kanadı. Richar Moore kimi öptüyse Kayseri’de FETÖ iltisakından Türk Adaletine hesap verdi. Richard sadece Mahmut kardeşini öpmemiş. İskoç locasına kayıtlı başka kardeşleri de mevcut.

Richard sayesinde Kayseri de FETÖcü damgası yiyip, hiç bir şey olmamışcasına elini kolunu sallaya sallaya belefiye başkanı, oda başkanı hatta fahri konsolos olanlar var.

Yurt dışına götürdükleri, Londra’da palazlandırıp öldü haberi ile yeni bir kimlik verip başka ülkelere uçurdukları da var. Mesela FETÖcü Rahmi Bıyık gibi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kimin eşek kimin palan olduğunu biliyor…

Palan deyince aklıma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu sözü aklıma geliyor; “Canım kardeşlerim; Ziya Paşa güzel söylemiş: Eşek zerdûz (altın) palan vursa yine eşektir. Bir başka sözünde de şunu söylemiş: Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimizle konuşuyoruz.”

İbrahim Erkal’ın;

“Hadi gel kar tanesi dans edende
Hadi gel bir aşka imza at sende
Yazık günah boş geçen hayata
Bir başkadır aşk Palandöken’de
” şarkı sözleri hatırlarsınız. Birde masal tekerlemesi var,

“Pireye vurdum palanı,
Altından çektim kolanı.
Dinleyin ağalar benim koca yalanı.
Pireye vurdum palanı,
Kırdı kaçtı kolanı.
Sen de beğendin mi benim düzdüğüm yalanı?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralel Yapı çetesiyle mücadelede çok kez söylediği bir husus var; “17-25 Aralık 2013 tarihinde yargı içindeki bir çetenin ki bu çete tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ise ihanet olan bir çetedir.” İşte tabandaki ibadet görüntüsünün arkasına gizlenip ticareti ihanete döndüren güruhun günümüz Türkiyesin de etkisi ve yetkisi hiçte azımsanacak kadar çok.

Ne Kayseri imiş be!

1914’teki nüfus sayımı sonuçlarından öğrendiğimize göre, Kayseri’nin toplam nüfusu 260 binden biraz fazla. 1915 öncesinde, Kayseri nüfusunun yüzde 20’sini Ermeniler, yüzde 10’unu ise Rumlar oluşturuyor.

Apostolik, Protestan ve Katolik Ermenilerin toplam sayısı yaklaşık 52 bin. Osmanlı nüfus sayımlarından edindiğimiz bu bilgi, Ermeni Patrikhanesi’nin kayıtlarıyla da örtüşüyor. Kévorkian ve Paboudjian’a göre, Kayseri bölgesinde yedi manastır, kırk kilise ve 56 eğitim kurumu bulunuyordu.

Katolikler ve Protestanların yaklaşık 3500 kişilik nüfusları vardı. Nüfus kayıtlarından anlaşıldığı kadarıyla, 2000 kişilik Protestanların çoğu Ermenilerden oluşuyordu. 1915’in ve mübadelenin etkisiyle bu nüfus yapısı tamamen değişiyor ve neredeyse bütünüyle müslüman bir şehir ortaya çıkıyor.

Ancak zaman zaman yapılan tartışmalardan, kentin etnik demografisinden günümüze bazı unsurların intikal ettiği gündeme gelebiliyor. İhtida etmiş mühtedi Kayserili aile sayısı dudak uçuklatabilir.

Kayserili Gazeteci Yazar Çetin Agaşe’nin sahibi olduğu www.cetinagase.net uzantılı internet sitesinde, Kayseri’yle ilgili oldukça çarpıcı “Derin Kayseri” başlığı altında yazı dizisi yayınlanmıştı.

Kayseri’nin ‘İç Kale’de yaşayan mutlu bir azınlık tarafından yönetildiği iddia edilen yazıda, ulusal ve uluslararası ilişkilerden belediye ve odaların başkanlarının seçimine, basın yayın organlarının işleyişinden dernek ve yardım kuruluşlarının organizasyonlarına, siyasi parti örgütlenmelerine ve hatta illegal yapılara kadar Kayseri’nin kontrolünün bu azınlıkta olduğu öne sürülmüştü.

Bizde Agaşe kardeşlere soralım, Mahmut Hiçyılmaz, Fatih Gavgacı , Ferhat Akmermer, Mustafa Palancıoğlu ve Mustafa Tümgüç tespit ettiğiniz bu azınlık yapının, katmanın neresinde? Biliyorsanız açıklayın, bilmiyorsanız kafa karıştırmayın!

Bakkal çıraklığından Belediye Başkanlığına…

Semt/Mahalle olarak Cumhuriyet Mh. ve Melikgazi ilçesine bağlı Millet caddesindeki küçük bir bakkal dükkanından başlayan bir serüvenden söz edelim. Kayseri’nin geçmişte ticaret merkezi konumunda bulunan Millet Caddesinde başlayan bakkal çıraklığından belediye başkanlığına yükselen bir politik figür kim olabilir? Bu azmin başarısı mı yoksa bir yapılanmanın kol kanat gerdiği bir yükseliş mi? Ya da bu başarı hikayesinin görünmeyen paydaşları var mı?

İkbal ve İbrahim’den olma, 1942 doğumlu, Aralık 2017’de vefat eden babası, Nuh Mehmet Palancıoğlu’na ait bakkalda çıraklık yaparak büyüyen Mustafa Palancıoğlu, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun. Kayserili yerel bir gazeteci Palancıoğlu’nun İstanbulda öğrencilik yıllarında, Kredi Yurtlar Kurumunda mı, İlim Yayma Cemiyeti yurdunda mı, Ensar Vakfında mı kaldı yoksa FETÖ müştemilatlarında mı kaldı? sormak lazım demişti.

Masonların kurduğu University of Maine’de The Senior Skull Societ / Kıdemli Kafatası Derneği…

1993 yılında Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Palancıoğlu, daha sonrasında 1997-2002 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde 1865 yılında kurulan University of Maine’de Doktora eğitimini tamamladı. Maine Üniversitesi, 1862’de Mason Başkan Abraham Lincoln tarafından onaylanan Morrill Yasası hükümleri uyarınca Maine Ziraat ve Mekanik Sanatlar Koleji olarak kuruldu. 1897’de orijinal adı Maine Üniversitesi olarak değiştirildi.

Üniversiteyi şekillendiren ise The Senior Skull Societ / Kıdemli Kafatası Derneği üyeleri. Dernek her ne kadar üniversite öğrencilerini kaynaştırma amacında olduğunu belirtse de, ritüelleri ve amblemi masonik içerik barındırmaktaydı.

Palancıoğlu’nun okuduğu University of Maine FETÖ’cülerin ABD’de etkin olduğu üniversiteler arasında gösteriliyor. Buraya gelen öğrencilerin uğrak yeri ise, FETÖ’cülerin kurduğu Maine Türk Kültür Merkezi/Turkish Cultural Center Maine. Oralarda kime takıldığını, nereye takıldığını Bir Allah, bir kendisi birde istihbarat birimleri biliyordur. Eski Maine eyalet yasama üyesi Dennis Keschl ve eşi 2013 ve 2014’te iki kez Türkiye’ye gelmiş, daha sonra eyaletin sözleşmeli okullar denetim kuruluna Maine’de açılacak ve Gülen ile bağlantılı olduğu söylenen iki okul için sık sık destek mektupları yazmıştı.

Parlatılan kariyer, akademisyeni nasıl politik figüre dönüştü?

Mustafa Palancıoğlu, 2002 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Erciyes Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünde 2009 yılına kadar Yardımcı Doçent olarak olarak görev yaptı. Harita Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı ve Ölçme Tekniği Anabilim Dalı Başkanı, Develi Meslek Yüksek Okulu Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Ofis AB Projeleri Koordinatörü, Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Danışmanı olarak farklı tarihlerde çeşitli görevlerde bulundu.

Erciyes Üniversitesinde Harita, İnşaat, Endüstri, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendisliği gibi birçok bölümde Konum Ölçmeleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Gayrimenkul Değerlemesi ve Yönetimi, Ölçme Bilgisi, Teknik İngilizce, Bilimsel Araştırma ve Sunum Teknikleri, Mühendislikte İnsan İlişkileri ve Girişimcilik gibi farklı alanlarda Lisans ve Yüksek Lisans dersleri veren Palancıoğlu’nun on parmağında on hüner mevcut.

Sanki eli vezir parmaklarından oluşuyor. Erasmus Öğretim Üyesi değişimi programı kapsamında 2008 yılında İsveç Vaxjö Üniversitesinde kısa süreli ders vermiş.

Ulusal ve Uluslararası birçok bilimsel yayın, ödül ve plakete sahip olan Palancıoğlu, birçok Tübitak ve Erciyes Üniversitesi Bilimsel Araştırma projesinde yürütücü ve araştırmacı olarak görev yaptı. Bu başarı ile donatılmış kariyerini göklerden gelen ilhamla elinin tersi ile itti.

2009 yılında T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı tarafından Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevine atandı. Bu görevi kapsamında Kayseri, Sivas ve Yozgat il ve ilçelerinin kalkınma planlarınının hazırlanması, kamu ve özel sektör kurum projelerinin finansmanı ve uygulanması, bölge potansiyellerinin harekete geçirilmesi ve tanıtılması için yoğun faaliyetler yönettiği kendi resmi belediye web sitesinde yazıyor.

O bilgilere bakılırsa Nobel bilim ödülleri onun hakkı. NASA; nasıl olup ta kadrosuna katmamış anlamak mümkün değil. Ne diyordu masal tekerlemesi; “Pireye vurdum palanı,Altından çektim kolanı.Dinleyin ağalar benim koca yalanı.Pireye vurdum palanı,Kırdı kaçtı kolanı.Sen de beğendin mi benim düzdüğüm yalanı?"

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) başkanlığı görevinin ardından kentin tarihi ilçesi Talas’ın 5 yıl boyunca belediye başkanlığını yapan Palancıoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı olarak Melikgazi Belediye Başkanı seçildi.

ORAN kime emanet?

-Mustafa Tümgüç-

Palancıoğlu’nun 2011’den bugüne 11 yıldıryanından ayırmadığı Mustafa Tümgüç, Talas Belediye Başkanlığı döneminde Özel Kalem Müdürlüğünü yaptığı gibi bu görevini Palancıoğlu Melikgazi Belediye Başkanı olduğunda da sürdürdü. Deyim yerindeyse adeta onun kara kutusu. Bir dönem FETÖ’cülerin merkezine dönüşen ORAN Kalkınma Ajansı’nda Palancıoğlu’nun kadrosuna girmeyi başaran ender isimlerden.

-Fatih Gavgacı-

Palancıoğlu’nun Talas Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan ORAN Kalkınma Ajansı Başkanlığına getirilen Fatih Gavgacı bir çok FETÖ soruşturmasında göz altına alındı. Bir çok FETÖ dosyasında ismi geçti. Gavgacı ve ile birlikte yargılanan grup, Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında soruşturmaya dahil edilmişlerdi. Aralarında, Büyükşehir, Kocasinan, Melikgazi, Talas gibi bir çok belediyede görev yapan memur ve personel yer almıştı.

FETÖ’cülerle iç içe!..

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan isimler arasında Ortaanadolu Kalkınma Ajansı’nın Talas Belediye Başkanlığı’na seçilen eski Genel Sekreteri Mustafa Palancıoğlu’na vekalet eden Fatih Gavgacı da yer almıştı. Mustafa Palancıoğlu, Ortaanadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreterliği’nden istifa edip Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Talas Belediye Başkanlığı’na aday olduğunda ORAN Genel Sekreterliği görevini yürüten Fatih Gavgacı, ORAN’a Kamil Taşçı’nın Genel Sekreter olarak atanmasının ardından hakkında paralelci olduğu gerekçesiyle idari olarak başlatılan soruşturma devam ederken ORAN’daki görevinden istifa etmişti.

Yine Ağustos 2016’da gözaltı kararı verilen Kayseri Ticaret Odası Başkanı ve İngiltere Kayseri Fahri Konsolosu olan Mahmut Hiçyılmaz’ın da bulunduğu 120 işadamı ve siyasetçi arasında şimdiki MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer’de bulunuyordu. 15 Mart 2020’de Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’na, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ve yönetim kurulu üyeleri iadeyi ziyarette bulunmuşlar.

MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer’in “MÜSİAD Kayseri olarak yeni yönetimimizle beraber iadeyi ziyarette bulunduk. Bizlere her zaman destek oldunuz. Çok teşekkür ederiz.” demesine bakılırsa dostlukları kavi. Allah muhabbetlerini artırsın. Ne demişler Hacı hacıyı Mekke’de, derviş dervişi tekkede deli deliyi dakkada bulurmuş. Palancıoğlu, Melikgazi ilçesi sınırları içerisinde Rum ve Ermenilerden kalan metrukenin restorasyonu ile yakından ilgileniyor.

İngiliz İstihbarat Başkanı Richard Moore’in Rahmi Bıyık ve dostları ile ilişkisi…

Ey Richard Moore, ana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, İngiltere olarak 15 Temmuz darbe girişiminin ardında Gülen hareketinin olduğunu bildiklerini söylemişti? Hiç düşündünüz mü nereden biliyorlardı?

Tabiki FETÖ yapılanması içindeki İngilizci kanattan. FETÖ’cü olduğu iddiası ile mahkemeye çıkarılan, davası hsken devam eden fahri konsolosları yok mu? Onlar kimdi derseniz, Kayseri’de paralel devlet yapılanması FETÖ örgütüne iltisaklı isimlere bakın anlarsınız.

FETÖ’cü Rahmi Bıyık ve Mustafa Palancıoğlu ne ayak?

Şimdi birisi çıksa Melikgazi belediye başkanının isminin ilk harfini y ile başlatsa ne olur, ne olacak palancıoğlu olur yalancıoğlu. Sakın böyle bir şeye kalkışmayın, ayıp olur.

FETÖ’nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra’da koronavirüse yakalandı. Tedavi altına alınan Bıyık, Nisan 2020’de hayatını kaybetti. FETÖ’ye ait olduğu bilinen HÜRSİAD (Hür Sanayici ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Bıyık aynı zamanda Ankara ve İç Anadolu Bölgesi’ndeki mali işlerden sorumlu imamı olarak biliniyordu.

Bunun yanı sıra bir sürede Büyük Birlik Partisinde (BBP) Genel Başkan Yardımcılığı yapan Bıyık’ın adı son olarak Mansur Yavaş’ın CHP’den aday gösterildiğinde geçmişti. CHP’li eski milletvekili Sinan Aygün’ün ise Mansur Yavaş’ın CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasını sağlayan isimler arasında gösterdiği Rahmi Bıyık, açılan soruşturmalar kapsamında FETÖ üyeliğinden dolayı aranıyordu. Kraliçenin eteği altına saklandı. Richard Moore onu himayesine aldı. İstihbarat tarihçisi bir dostum, Rahmi Bıyık’ın ölmediği halde öldü gösterilerek İngiliz gizli servisi MI-6’in dosyasını kapattığını, korumaya aldığını söyledi.

Ona göre Rahmi Bıyık’ın şirketlerine İngiliz gizli servisi yardım ediyor.Richard Moore’ın kanatları altında Londra’da yaşayan Rahmi Bıyık adına kayıtlı şirketleri merak ediyormusunuz? Öğrendiklerimi paylaşayım, 1- REDOF DEVELOPMENT LIMITED (10882089), 2- ORE GROUP LTD (10887620), 3- FRESHA FOOD LTD (10889073), 4- ORE PROPERTIES LTD (10889235),

FETÖ’nün “Mali işlerden sorumlu Ankara imamı” olarak bilinen Rahmi Bıyık’ın şirketi için, Gökçek döneminde, Ankara BB Meclisi’nde imar planı değişikliği kararı alındığı öğrenildi.

Richard Moore mu Palancıoğlu’na Rahmi Bıyık’ın şirketine iş vermesini önerdi?

Kayseri’nin AKP’li Melikgazi Belediyesi’nin, firari FETÖ’cü Rahmi Bıyık’ın 31 Mart yerel seçimlerine beş gün kala 560 bin lira tutarında harita işi verdiği ortaya çıktı. Ankara Ticaret Odası eski Başkanı ve CHP eski milletvekili Sinan Aygün’ün eski ortağı ve Togo İkiz Kuleleri projesini çizen firari FETÖ’cü Rahmi Bıyık’ın hisselerini devrettiği Nadir Doğan’a ait ND Tasarım ve Planlama Şirketi’ne Kayseri’nin AKP’li Melikgazi Belediyesi tarafından 31 Mart yerel seçimine beş gün kala 560 bin lira tutarında harita işi verdiği ortaya çıktı.

Hülle diye buna derler. Al takke ver külah. Bu fetöcüler hileyi şeriye uzmanı. Kayseri Yeni Haber gazetesinden Recep Bulut, Belediyesi tarafından iki ayrı parça halinde toplam 560 bin lira tutarında verilen harita çizim işinin Mustafa Palancıoğlu tarafından Melikgazi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduktan hemen sonra onandığı belirtmişti.

O sormamış ama biz efkarı umumiye yani kamuoyu adına sotalım, Palancıoğlu acelen neydi, yangından mal mı kaçıyordu? Neden bile bile lades dediniz? Richard Moore küser mi diye düşündünüz?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği imar incelemesi sonrası korkunç rant ortaya çıktı haberleri de ilginç. 10 milyar lirayı geçtiği tespit edilen rant, çoğu firarda olan FETÖ’cülere gitmiş durumda. O firari FETÖ’cüler arasında Rahmi Bıyık da var. Rahmi Bıyık’ın ortağı olduğu Doğukan İmar A.Ş. 2016’da isim değiştirmiş, ND İmar İnşaat ise halen belediyelerden aldığı ihalelerle işine tüm hızıyla devam ediyor.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek ile ilgili dikkat çeken bir iddia öne sürmüş, Rahmi Bıyık diye bir teröristi arsa sahibi yaptığını, zenginleştirdiğini söylemişti.

Belediye işlerinde FETÖ ne arar?

Palancıoğlu, Melikgazi Belediye Başkanı olduğu dönemde FETÖ soruşturmaları kapsamında önce kapatılan ve daha sonra Erciyes Üniversitesi’ne bağlanan Melikşah Üniversitesi’nin kurulu bulunduğu arsanın genişleme alanına yönelik tartışmalarda, FETÖcüler tarafından mağdur edildiklerini dile getiren vatandaşlar, bu konuda yargıya başvururken, haksızlığa uğradıklarını ve bu nedenle de hak kayıplarının giderilmesini talep etmişlerdi. Sonuç?

Aslında geçmişte maklubeye kaşık sallayan tayfa Kadir Mısıroğlu’nu hiç tasvip etmezler. Ama 15 Temmuz sonrası değişen siyasi dengelerden dolayı adama neredeyse evliya muamelesi çekmeye başladılar. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun 5 Mayıs 2020 Saat: 20:49 da kişisel resmi sosyal medya (Facebook- Twetter- İnstagram) hesaplarından “Vefatının birinci sene-i devriyesinde merhum Kadir Mısıroğlu Hocamızı rahmetle anıyorum” şeklinde bir paylaşımı da bu açıdan ele alınabilir.

Takiyye diz boyu olursa abdest bozulur mu?

Ne alaka? Palancıoğlu’nun siyasi geçmişinde Türk Milliyetçiliğine dair bir bilgi, işaret emmare görülmüyor. Siyasal İslamcılığı muhafazakar demokrat formunda değil, daha çok Ilımlı İslam kıvamında. ABD sonrası akademik kariyerine, bariyer koyarak ORAN’a atlaması, kim bilir kimlerin tavsiyesiydi? Biz bilmiyoruz ama bilmesi gereken merciiler biliyor olmalı.

Durum bu vaziyette iken Melikgazi Belediyesi sınırları içinde Fetönün suikastına kurban edilen Rahmetli Alperen Muhsin Yazıcıoğlu‘nun adının verildiği park açılması karşısında, konuya vakıf Kayserililer tepkili. Bu ters algı operasyonu olmasının haricinde siyasi rant devşirme girişimi deniliyor.

Sarımsağı gelin etmişler kırk gün sonra kokusu çıkmış. Yalancıoğlunun mumu yatsıya kadar yanmış…

***

Ömür Çelikdönmez, dikGAZETE.com

Seçilmiş Kaynakça

LİNK : https://www.dikgazete.com/yazi/richard-moore-in-kayseri-sevdasi-ve-oltasina-takilan-sazanlar-cantada-keklik-mi-4344.html

LİNK : https://www.dikgazete.com/yazi/besiktas-cerkesler-suleyman-seba-mi6-baskani-richard-moore-4350.html

LİNK : https://haber.sol.org.tr/turkiye/erdogandan-rakiplerine-altin-palan-vursan-esek-yine-esektir-236800

LİNK : https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-bu-yapi-digerlerinden-cok-daha-tehlikeli/451690

LİNK : https://eksisozluk.com/kayseri-ermenileri–4198357

LİNK : https://www.aa.com.tr/tr/yasam/bakkal-cirakligi-yaptigi-ilcede-belediye-baskani-oldu/1450177

LİNK : https://www.melikgazi.bel.tr/baskan/ozgecmisi

LİNK : https://www.melikgazi.bel.tr/birimler/ozel-kalem-mudurlugu

LİNK : https://umaine.edu/about/

LİNK : https://www.umainealumni.com/group/senior-skull-society/

LİNK : https://www.haberler.com/mustafa-palancioglu/biyografisi/

LİNK : https://www.yenicaggazetesi.com.tr/-262086h.htm

LİNK : https://kayseriolay.com/palancioglu-nun-vekili-feto-den-aciga-alindi/10337/

LİNK : https://www.kayseriyerelhaber.com/ozel-dosya/fesli-deli-kadir-ve-baskan-mustafa-palancioglu-h29604.html

LİNK : https://kayseriolay.com/palancioglu-dan-sonra-oran-i-yoneten-isme-feto-den-gozalti/10554/

LİNK : https://www.kayseriyerelhaber.com/ozel-dosya/fesli-deli-kadir-ve-baskan-mustafa-palancioglu-h29604.html

LİNK : https://odatv4.com/guncel/kayseride-buyuk-operasyon-2708161200-99762

LİNK : https://kayseriolay.com/palancioglu-cozemedi-yalcin-cozecek-mi/49484/

LİNK : https://www.denizpostasi.com/index.php/kayseri/20-gundem-haberleri/14378-belediyelerin-feto-den-yargilanan-memurlari-hakim-karsisinda

LİNK : https://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/son-dakika-haberi-kayseride-dev-feto-operasyonu-1346566/

LİNK : https://www.melikgazi.bel.tr/haber/musiad-kayseri-subesi-yeni-yonetiminden-baskan-palanciogluna-ziyaret

LİNK : https://www.melikgazi.bel.tr/haber/BASKAN-PALANCIOGLU-GUNUN-ILK-ISIGI-GERMIRDEYDI

LİNK : https://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/nufus-kayitlarinda-soy-kodu-rumlar-1-ermeniler-2-yahudiler-3-haberi-77351

LİNK : https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/fetonun-abddeki-vakif-ve-kurum-agi/619318

LİNK : https://www.yeniakit.com.tr/haber/24-eyalette-darbeci-fetoye-kiskac-443035.html

LİNK : https://odatv4.com/guncel/amerika-artik-o-gezileri-tartisiyor-1102171200-109561

LİNK : https://www.denizpostasi.com/haber/19-manset/41576-togo-kuleleri- tartışmalarında-fetö’cü-rahmi-bıyık’ın-da-adı-geçiyor

LİNK : https://www.sondakika.com/haber/haber-feto-nun-aranan-kilit-ismi-rahmi-biyik-korona-13134404/

LİNK : https://odatv4.com/siyaset/melih-gokcek-ile-rahmi-biyik-arasindaki-iliski-ne-30072051-188667

LİNK : https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/cemal-enginyurttan-dikkat-ceken-iddia-gokcekin-feto-ifadesinin-perde-arkasi-1873344

LİNK : https://sendika.org/2020/07/fetonun-imami-istemis-gokcek-ikiletmemis-cukurambarda-10-milyar-tllik-imar-ranti-593071/#more

LİNK : https://find-and-update.company-information.service.gov.uk/officers/nioC0ddiD7ExZivY_4setVys9X0/appointments

LİNK : https://www.kayseriyerelhaber.com/m/ozel-dosya/derin-kayseri-iddiasi-h18244.html

LİNK : https://www.gastepress.com/kayseri-de-ki-beraat-kararlarin-da-siyasi-el-var/70102/

LİNK : https://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=18123.0

LİNK : https://www.gilavalleylodge9.com/post/abraham-lincoln-and-freemasonry

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s