RUSYA & UKRAYNA SAVAŞI DOSYASI /// Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı : Savaşı bitirmenin tek yolu Puti n’i öldürmek


Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı : Savaşı bitirmenin tek yolu Putin’i öldürmek

Ukrayna askeri istihbarat şefi Tugay General Kirilo Budanov, dün (Pazartesi) yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşını sona erdirmenin tek yolunun ‘Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i öldürmek’ olduğunu söyledi.

Yayın Tarihi: 03/05/22

Bu açıklamalar, Budanov’a Putin’in hayattayken bu savaşı bitirme olasılığının sorulduğu ‘Ukrayna’nın Yeni Sesi’ gazetesine verdiği röportaj sırasında geldi. Ukrayna askeri istihbarat şefi bu soruya, "Geri çekilmeleri stratejilerimizden biri, ancak bu neredeyse gerçekçi değil" diye yanıt verdi.

Ukrayna’nın savaşı kazanacağını vurgulayan askeri yetkili, "O bir savaş suçlusu ve kendisini çıkmaz bir yola soktu" diye ekledi.

ABD Başkanı Joe Biden daha önce Polonya’nın başkenti Varşova’ya yaptığı ziyarette yaptığı açıklamalarda Putin’in ‘iktidarda kalamayacağını’ söylemişti.

Biden’ın açıklamaları o dönem tartışmaya yol açmıştı ve Beyaz Saray’ın Biden’ın açıklamalarından geri adım atmasına neden olmuştu. Beyaz Saray, Biden’ın açıklamalarının Putin’in suikaste uğraması veya Rusya’da rejim değişikliği anlamına gelmediğini vurguladı.

Budanov’un açıklamaları, Rusya’nın Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’na karşı kazandığı zaferi kutladığı 9 Mayıs’tan günler önce geldi.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s