SİYASİ SUİKASTLER DOSYASI /// Mossad iddiası : İran Devrim Muhafızları’nın Türkiye’de yapa cağı suikasti önledi


Mossad iddiası : İran Devrim Muhafızları’nın Türkiye’de yapacağı suikasti önledi

İran Devrim Muhafızları’nın Türkiye, Fransa ve Almanya’da planladığı suikastlerin İsrail istihbarat servisi Mossad tarafından önlendiği iddia edildi.

Yayınlanma: 02 Mayıs 2022 16:09

İsrail istihbarat servisi Mossad tarafından önlendiği iddia edilen İran Devrim Muhafızları’nın Türkiye, Almanya ve Fransa’da gerçekleştirmeyi planladığı suikastlerle ilgili adı açıklanmayan bir Avrupa ülkesinde bir kişinin gözaltına alındığı da belirtildi.

İsrail basını, istihbarat servisi Mossad’ın, İran’ın İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu’nda görevli bir İsrailli diplomatı öldürme planını çökerttiği iddialarına yer verdi.

İlk olarak İngiltere merkezli muhalif Iran International internet sitesinin ortaya attığı iddiaya göre, İstanbul’daki diplomatın yanı sıra Almanya’da görev yapan bir ABD generali ve Fransa’daki bir gazeteci de planın hedefindeydi.

‘Suikastler için 1 milyon dolar ödül sözü aldı’

İsrailli diplomatların doğruladığı söylenen plan sebebiyle gözaltına alınan bu kişi, suikastlere hazırlık için 150 bin dolar para aldığını ve hedefteki 3 kişinin öldürülmesi halinde kendisine 1 milyon dolarlık ödül sözü verildiğini anlattı.

Sözkonusu iddianın gerçekliğine dair İsrail veya Türkiye’den henüz resmi bir açıklama yok.

Şubat ayında Mossad’ın son 2 yıl içinde Türkiye’deki İsraillileri hedef alan 12 saldırıyı önlediği haberleri de basına yansımıştı.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s