SİYASİ SUİKASTLER DOSYASI /// New York Times’tan flaş iddia : Rus general suikastlarının arkasında n onlar çıktı !!!!!


New York Times’tan flaş iddia : Rus general suikastlarının arkasından onlar çıktı !!!!!

05.05.2022

Rusya Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken, ABD’li New York Times gazetesi olay yaratan bir iddia ortaya attı. Savaşın başından bu yana Ukrayna ordusunun 12 Rus generali öldürdüğü açıklamaları sık sık gündeme gelirken NYT, ABD istihbaratının Ukrayna’ya yardım ettiğini ortaya attı. İsmi açıklanmayan kaynaklardan gelen bilgilerde, Rus generallerinin ölümünün arkasında ABD istihbaratı olduğu söylendi.

Rusya Ukrayna savaşının yarattığı yankılar aralıksız devam ediyor. Şimdiye dek karşılıklı büyük çatışmalar yaşanırken, saldırılarda 12 Rus generalin Ukrayna kuvvetlerince öldürüldüğü gündeme gelmişti.

RUS BİRLİKLERİN HAREKETLERİ ANBEAN AKTARILDI

Savaşın başlamasından bu yana Ukrayna’ya olan desteğini sık sık dile getiren ve silah yardımında bulunan ABD‘nin, Rus generallerin suikastında da parmağı olduğu ortaya atıldı.

ABD’li çok satan gazete New York Times’ın haberine göre, ABD istihbaratı, Ukrayna ordusunun çok sayıda Rus generali öldürmesine yardım etti.

NYT’ın haberine göre ABD, Ukrayna’ya Rus birliklerinin beklenen hareketleri, lokasyonları ve Rusya’nın mobil askeri merkezlerine ilişkin diğer detaylar konusunda bilgi sağladı.

ABD’nin Ukrayna kuvvetlerine verdiği gerçek zamanlı istihbaratların, Rus ordusunun sıklıkla değişen mobil karargâhının lokasyonunu ve Rusya’nın ‘gizli savaş planınından’ alınan asker hareketlerini içerdiğinin belirtildiği haberde, suikastların bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştiği detayı yer aldı.

İsmi paylaşılmayan kaynaklardan aktarılan bilgilere dayandırılan haberde, Rus generallerden kaç tanesinin ABD istihbaratı yardımıyla öldürüldüğünü veya asker hareketleri hakkında bilgilerin nasıl elde edildiği detaylarıysa yer almadı.

Savaşın başladığı günden bu yana ABD’nin düzenli olarak, yer değiştiren mobil Rus karargahları hakkında Ukrayna’ya bilgi aktardığı iddialarının yanı sıra, cephe hattındaki coğrafi bilgilerle ABD’den gelen bilgileri birlikte analiz eden Ukrayna ordusunun bu sayede savaşta önemli bir avantaj elde ettiği de haberde yer aldı.

Pentagon ve Beyaz Saray’dan henüz habere ilişkin bir yorum gelmezken yayınlanan haberin ardından ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi. Konsey Sözcüsü Adrienne Watson, haberin yayımlanmasından sonra istihbaratı, Ukrayna’yla Rus generallerin öldürülmesi niyetiyle paylaşmadıklarını belirtti.

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s