KOMPLO TEORİLERİ : Pentagon’dan 20 Milyon Bakteri ve Virüsle Tehdit Senaryoları


Pentagon’dan 20 Milyon Bakteri ve Virüsle Tehdit Senaryoları

Biyolojik Tehditte Risk Unsurları 20 milyondur!!

ABD Savunma Bakanlığı’na (Pentagon) bağlı DTRA finansmanı çerçevesinde Metabiota biyoteknoloji adında bir şirket var.

Şirketin resmi internet sitesinin ana sayfasında kendilerini şöyle ifade ediyorlar;
“Misyonumuz: Dünyayı salgın hastalıklara karşı daha dayanıklı hale getirmek. Salgınlar dünya çapında yaşamları ve geçim kaynaklarını tehdit ediyor. Küresel sağlık tehditlerine hazırlanmak ve etkilerini azaltmak için veri, analiz, tavsiye ve eğitim sağlıyoruz”

Metabiota biyoteknoloji şirketi bu bağlamda 20 milyon virüs ve bakteri üzerine simülasyon çalışması gerçekleştirilmiş ve tüm senaryoları çalışılmış vaziyette. Bu konuda şirketin resmi internet sitesinde bilgilere rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Peki niyetleri insanlık adına hayırlı işler yapmak mı?

Pekte iyi niyetli değiller… Hatta hiç iyi niyetli değiller.

Yaklaşık 10 gün önce Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’daki biyolojik laboratuarların Pentagon tarafından kontrol edilen ve ABD’nin çalışmalarını uzaktan kontrol etmesini sağlayan küresel bir izleme sisteminin parçası olduğunu duyurdu.

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı İgor Kirillov, ABD’nin (yani Pentagon) Ukrayna‘da yürüttüğü askeri biyolojik laboratuvar çalışmalarına ilişkin yeni bilgiler paylaşmak için düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarların ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından kontrol edilen ve Washington’un çalışmalarını uzaktan kontrol etmesini sağlayan küresel bir izleme sisteminin parçası olduğunu belirtmiştii

Kirillov, “Rusya Savunma Bakanlığı uzmanları, Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarların bulaşıcı hastalıkların yayılımını gözetleyen küresel kontrol sistemine bağlı olduğunu doğruladı” demekle kalmayıp, ayrıca Pentagon’a bağlı Savunma Tehdit Azaltma Ajansı’nın yürüttüğü askeri-biyolojik çalışmaların yapısına ilişkin belgeleri sunmuştu.

Öte yandan Kirillov, Nijerya’da maymun çiçeğinin yayıldığı en az 4 Amerikan biyolojik laboratuvarı olduğuna yönelik; “Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) raporuna göre, maymun çiçeği patojeninin Batı Afrika suşu, ABD’nin biyolojik altyapısını konuşlandırdığı bir diğer ülke olan Nijerya’dan çıktı. Mevcut bilgilere göre, Nijerya’da Washington tarafından kontrol edilen en az 4 biyolojik laboratuvar var” ifadelerini kullanmıştı.

Bununla birlikte, DSÖ’ye Nijerya’da ABD tarafından finanse edilen tesislerin çalışmalarını soruşturması çağrısında bulunup, ABD’li uzmanların hazırladığı çiçek hastalığı salgınlarına yönelik acil müdahale eğitimiyle ilgili belgelerin Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarlarda bulunduğunu vurgulayan Kirillov, “ABD’de uygun kontrollerin olmaması ve biyo-güvenlik gereklerinin ihlal edilmesi, bu patojenin terör amacıyla kullanılmasına yol açabilir” diye konuşmuştu.

ABD’li uzmanların hazırladığı çiçek hastalığı salgınlarına yönelik acil müdahale eğitimiyle ilgili belgelerin Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarlarda bulunduklarını vurgulayan Kirillov, “ABD’de uygun kontrollerin olmaması ve biyo-güvenlik gereklerinin ihlal edilmesi, bu patojenin terör amacıyla kullanılmasına yol açabilir” diye konuştu.

Bunun yanı sıra Kirillov; ABD’nin, Ukrayna’da son derece tehlikeli olan patojenlerle çalışmalar yaptığı 10 proje daha tespit ettiklerini ifade etti. Yetkili, bu patojenler arasında Kırım Kongo Kanamalı ateşi, leptospirosis, kene kaynaklı ensefalit ve Afrika domuz vebasının yer aldığını belirtti.

Yetkili, tüm bu çalışmaların Avrupa halkı başta olmak üzere dünya için doğrudan tehdit oluşturduğunu da sözlerine eklemişti.

Bütün bunlar ne demek !?

Dünya nüfusunun 500 milyonun altına düşürülmesi kapsamında faaliyetlerine devam eden Sun teşkilatı (Evrenin Ulu Mimarı) çalışmalarını Pentagon merkezli olarak yürütüyor/yürütülüyor demektir. Günümüzde güncel olarak Münih Güvenlik Konferansı kapsamında sunulan maymun çiçeği virüsü simülasyonu ise planlanan 20 milyon tehdidin sadece biri…

20 milyon virüs ve bakterinin küresel bir salgın oluşturması durumunda hangi ülkeleri etkileyebileceği, yayılım hızları, etkileyebileceği tahmini popülasyon oranları ve ölüm oranları üzerine simülasyon çalışması gerçekleştiren Metabiota biyoteknoloji şirketi ve Pentagon’a bağlı.

DSÖ’nün ulus devletler üstü sağlık alanında müdahale yetkisi, devlet içinde devlet oluşturmak, ayrık ofisler oluşturması ise önümüzdeki günlerde Gates Vakfı’nca oluşturulan GERM müdahale ekibinin ayak seslerinden başka bir şey değildir. Pentagon virüsü bıraktığında GERM ekibi ile zorunlu müdahaleler gerçekleştirecek.

Yeni Sosyal Medya Yasa Tasarısının olası virüs senaryoları ile bağlantısı var mı?

Sosyal medya yasa tasarısı çerçevesinde; TBMM’ye sunulan ve ‘kamu düzeni ve genel sağlığı ile ilgili gerçeğe aykırı bilgi’ ifadesi yer alan tasarı ise DSÖ merkezli bir tasarıdır. Bir sonraki aşamalarda sıradaki Pentagon kaynaklı suni salgınlar kapsamında başta Türk vatandaşları olmak üzere itiraz ve olası pandemilerin arka planlarını ifşa edilmemesi için gerçeğin sesinin kesilmesi amaçlanmaktadır.

Sosyal medya yasa tasarısının meclise sunulması için ve sağlık alanında DSÖ hegemonyası adına hakikatin cezalandırılması/sesinin kesilmesi için hükümete Dünya Bankası aracılığıyla 500 milyon dolarlık finansman sağlamış olabilir. Bu finansmanda hibe değil, geri ödemeli faizli kredidir…

Olası küresel gıda krizi, bu planların bir parçası mı?

Kıtlık demek; yalnızca her zaman var olan ürünlerin piyasada bulun(a)maması demek değildir. Aşırı fiyat artışı oluşturulması çerçevesinde alım gücünün azaltılması da küresel elitler tarafından sürdürülen ekonomik savaşta yeni nesil kıtlık modelidir. Önümüzdeki günlerde Rusya-Ukrayna savaşı argümanı öne sürülerek gıda krizi oluşturulması muhtemeldir.

Küresel bir gıda krizi planlayan ve bu çerçevede halk ayaklanmaları/ulus devletlere karşı dijital bir devrim arzulayan sistem, gıda tedarik zincirinin çöküşü için doğrudan tedarik zincirinin ana maddeleri olan buğday, arpa, zeytinyağı gibi olmazsa olmaz yaşam kaynaklarını hedef alabilir.

Türkiye’nin ata tohumu üzerine ekimler/stoklar gerçekleştirmesi, gıda güvenliği alanında senaryolu ve akademik çalışmalar hazırlanması ve özellikle gıda tedarik zincirinin ham maddeleri üzerine kriz yönetimi gerçekleştirebilmesi özelinde alternatif modeller oluşturulması gerekir.

Türkiye’de bu sorunları anlatabileceğiniz en iyi platform neresidir?

En iyi palatfor Twitter’dır. Çünkü attığınız her tweet kurumlara soru hırsızlığı başta olmak üzere güvenlik soruşturması yapılmadan sınavsız ile yerleşen kripto unsurları oldukça rahatsız eder. Çünkü kendi bilgisizliklerini, hainliklerini ve kripto devşirme olduklarını her tweet’inizde yeniden hatırlarlar.

Türkiye karanlık bir oyunun içine çekiliyorsa, kurumlarımız üzerinde sürdürülen oyunları sümenaltı edip, anlamamazlıktan gelip, sistemin kendilerine biçtikleri rolü oynayan (bu rolü oynadıkları için oralarda durabilen) ve bizden gibi görünüp aslında iç hain olanlar yüzündendir.

Geldiğimiz durum perişanlıktır

ABD’nin biyolojik silah programları, mobil biyolojik laboratuar ve Ukrayna’da açığa çıkan biyolojik laboratuarları hakkında tek kelime konuşmaktan aciz olanlar ancak televizyon karşısına geçip vefat sayısı açıklarlar. ‘Sağlık, sıhhat kisvesi altında’ milleti perişan ettiniz.

Kapanma ve kısıtlama uygulamaların nihai amacı küçük esnafın kepenk kapatması kapsamında mevcut ticaret hacminin sanal mecralara kaydırılması üzerine bir davranış değişikliği oluşturmaktı.

Bir sonraki kapanmada hedef Metaverse’ye aktarmak olacak !!

Ömer MEMOĞLU

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s