SAVAŞLAR DOSYASI /// ÖMER MEMOĞLU : MEVZİ NERESİ ? : OLASI BİR TÜRKİYE-YUNANİSTAN SAVAŞI NDAN ÖNCE ZATEN TÜRKİYE İÇERİDEN KUŞATILIYOR .


ÖMER MEMOĞLU : MEVZİ NERESİ ? : OLASI BİR TÜRKİYE-YUNANİSTAN SAVAŞINDAN ÖNCE ZATEN TÜRKİYE İÇERİDEN KUŞATILIYOR …

Türkiye’nin en önemli milli güvenlik sorunu stratejik göç mühendisliği operasyonu kapsamında sığınmacılardır. Buna bağlı olarak demografik yapımızın değişime uğraması geleceğe yönelik, yabancı uyruklu unsurlar üzerinden Türkiye’de hücreleşme ise günümüze yönelik bir tehdittir.

Yunanistan-Türkiye savaşını pişirmeye çalışan politik gündemlerden önce bu savaş şayet gerçekleşse düşmanın bizi ilk olarak vuracağı mevziler Yunanistan’a bakan kıyı şehirlerimizdeki mevziler de olmayacaktır.

Hatay mevzileri, Gaziantep mevzileri, Trabzon mevzileri, hatta Antalya mevzileri olacaktır. Türkiye içerden kuşatılmaktadır. Bunu görmemek gerçek bir akıl tutulması olur. Bir iç güvenlik sorunu hâline getirilen “sipariş usülü sığınmacı mühendisliği” doğrudan AB tarafından finanse edilerek (Ottawa Sözleşmesi kapsamında) mayınların sınırlarımızdan sistematik olarak kaldırılması çerçevesinde aslında bir anlamda Türkiye’nin tüm şehirlerine MAYIN DÖŞEMİŞTİR.

ÖZEL ASKERİ ŞİRKETLER TARAFINDAN YETİŞTİRİLEN UNSURLAR ÜLKEMİZE AFGAN MUHACİR GÖRÜNÜMLÜ OLARAK SIZDIRILDI!

“Çin Taiwan’a saldırırsa Yunanistan’ı da Türkiye’nin üzerine salarız” mantığı ile kenarda hamle bekletenler, Türkiye’ye asıl komployu sınır güvenliğimiz kapsamında -Ottawa Sözleşmesi ile- mayınların kaldırılması süreci ile kurdu.

Geçtiğimiz günde bir İsrail şirketi Ermenistan-Türkiye sınırındaki mayınların temizlenmesi sürecini başlattı. Hem de ücretsiz olarak…

Türkiye’nin dört bir yanında sistematik olarak sınır güvenliğimizi tesis ederken kaldırılan mayınları stratejik göç mühendisliği kapsamında sızdırılan muhacirler takip ediyor. Muhacirler, muhacir görünümlü özel askeri şirketler tarafından yetiştirilen, Türkiye’yi içeriden kuşatmak adına hazırlanan merkeziyetsiz birlikler!

Bugün siz Türkiye’de yivsiz tüfek ruhsatnamesi almanın 80 lira olduğunu bilmiyorsunuz. Ama stratejik göç mühendisliği çerçevesinde Türkiye’ye gönderilen unsurlar bunu biliyorlar!

Bu öyle bir merkeziyetsizlik ki NFT’ler üzerinden talimat alarak kripto para üzerinden ödemelerini alıyorlar.

Özel askeri şirketler tarafından yetiştirilen unsurlar aramıza Afgan muhacirler diye sokuluyor. Bunun adı şimdi Türkiye’nin sınırından mayını alıp içerisine mayını döşemek demek değil de ne demek?

MEVZİDEKİ ÇATIŞMADAN DAHA ÇOK SIZDIRILAN DEVŞİRME VE YETİŞTİRİLME UNSURLARA DİKKAT EDİLMELİ!

Ulus Devletlerin resmi orduları dahil oldukları uluslararası birlikler kapsamında belirli kutupların eksenine yerleştirildiğinden ve harekât kabiliyetlerini de bu yerleştirilme çerçevesinde çeşitli dengeler noktasında sınırlandırılarak kaybettiklerinden günümüzde ulus devletler arzu ettikleri gayret ve emellerini gerçekleştirme noktasında uluslararası birliklere, kutuplu dünya düzenine ya da dengelere takılmamak için kontragerilla birlikler oluşturma yolunu tercih ediyorlar. Bugün konvansiyonel bir savaş senaryosuna baktığımızda Ukrayna-Rusya savaşı kapsamında Wagner orduları gerçeği vardır. Paramiliter bir yapı olan bu konsepti göz ardı etmemek gerekir.

Olası bir Yunanistan-Türkiye savaş senaryosu kapsamında Türkiye’ye stratejik göç mühendisliği çerçevesinde sızdırılan muhacir görünümlü devşirme ve de yetiştirilme unsurlara mevzideki çatışmadan daha fazla dikkat etmek hayati önem arz etmektedir.

Yüksek Teknoloji Araştırma Merkezi Başkanı

Ömer Memoğlu

İnceleyeceğiz ...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s